Danone завершила продаж своїх активів та виходить із рф

Danone завершила продаж своїх активів та виходить із рф
Фото: з відкритих джерел

Компанія Danon завершила продаж своїх активів та згортає діяльність в росії, на яку припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років. Про це група повідомила у пресрелізі.

“Компанія Danone оголосила, що завершила продаж свого бізнесу з виробництва продуктів харчування в росії ТОВ “Вамін Р” після отримання необхідних дозволів російських регуляторних органів”, – йдеться в документі.

Про попередню домовленість Danone про продаж свого російського бізнесу компанії “Вамін Татарстан” у лютому писала Financial Times. Компанія нібито погодилася заплатити 17,7 млрд рублів ($191,88 млн), з яких 40% підуть на обслуговування боргу підрозділу Danone. При цьому експерти оцінюють ринкову вартість активів у 60-80 млрд рублів ($647-863 млн).

У серпні 2023 року підприємства Danone одночасно з активами пивоварної групи Carlsberg потрапили під зовнішнє управління. Фактичний контроль над ними отримав Якуб Закрієв, 33-річний племінник глави Чечні рамзана кадирова. Мінгазов тоді ж увійшов до ради директорів.

Після конфіскації російський підрозділ Danone змінив назву на Life & Nutrition.

Власник “Вамін” – 29-річний Мінтімер Мінгазов – син колишнього члена ради федерації та депутата міськради Татарстану Вагіза Мінгазова. Судячи з фото у соцмережах, Мінгазов-молодший має давні і тісні зв’язки з чеченською елітою. “Вамін” володіє трьома молокозаводами в Татарстані, але не входить до рейтингів топ-30 виробників і переробників молока в росії. 

Джерело: LIGA.Бізнес

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/danone-zavershyla-prodazh-svoyih-aktyviv-ta-vyhodyt-iz-rf
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати