Данський інвестфонд купив 5% акцій агрохолдингу “Кернел”

Данський інвестфонд купив 5% акцій агрохолдингу “Кернел”
Фото: з відкритих джерел

Засновник інвестиційної компанії Lind Invest данський бізнесмен Генрік Лінд (Henrik Lind) придбав 4,05 млн штук або 5,02% акцій зареєстрованої у Люксембурзі Kernel Holding SA – холдинговій компанії української агропромислової групи “Кернел”.

Як повідомляється на сайті “Кернела”, безпосереднім власником акцій є фонд Lind Value II ApS.

Lind Invest, відповідно до звіту на її сайті, за підсумками 2020 року отримала $190,74 чистого прибутку, що вдічі менше, ніж у 2019 році ($477,93 млн).

Раніше на сайті “Кернела” вказувалося, що зареєстрованій на Кайманових островах компанії Cascade Investment Fund екснардепа Віталія Хомутинника належить 5,02% акцій агрохолдингу. Однак 17 червня поточного року Cascade Investment уточнила, що невірно оцінювала свою частку у статутному капіталі Kernel Holding S.A. у 5,02% і вона становить 4,99%. Водночас повідомлення агрохолдингу не містить даних про вартість пакету акцій або інші деталі угоди, а також не повідомляє, чи купив Лінд пакет акцій Хомутинника, зазначає Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, “Кернел” у 2021 фінансовому році (ФР, липень-2020 – червень-2021) отримав $513 млн чистого прибутку, що в 4,3 разу перевищує аналогічний показник за 2020 ФР.

Водночас виручка “Кернела” в 2021 році ФГ збільшилася на 38% – до $5,65 млрд завдяки високим світовим цінам на зерно і соняшникову олію.

За даними агрохолдингу, він займає перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також є найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd є Андрій Веревський із часткою 39,97%. Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціаром якої виступає ексдепутат парламенту України Віталій Хомутиннік, має 4,99% акцій “Кернела”.

Джерело: biz.censor.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/danskyj-investfond-kupyv-5-akczij-agroholdyngu-kernel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати