Де зафіксувати воєнні злочини рф щодо українського агросектору

Де зафіксувати воєнні злочини рф щодо українського агросектору
Фото: з відкритих джерел

У разі, коли агропідприємство опинилося на окупованій території чи в зоні, де велися активні бойові дії, важливо зафіксувати факт злочину рашистів з метою подальшого отримання компенсаціх за пошкоджене майно.

Про це виданню The Ukrainian Farmer повідомила Катерина Проскура, д-р екон. наук, сертифікований аудитор, судовий експерт КНДІСЕ.

За її словами, можна подати заяву про злочин, щоб отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Також зафіксувати збитки можна через застосунок «Дія»: скористатися послугою «Пошкоджене майно» може кожен, чию нерухомість пошкоджено чи знищено через воєнні дії рф.

Ще один варіант – зафіксувати злочин через ЦНАП або нотаріуса: тут приймають заяви на компенсацію офлайн.

А з 9 квітня у застосунку «Київ Цифровий» можна повідомити про особисті матеріальні втрати та зруйновані внаслідок агресії рф об’єкти по всій Україні.

Також можна скористатися офіційними державними каналами зі збирання даних про воєнні злочини рф: серед таких онлайн-ресурсів — «Росія заплатить», «Російсько-українська війна: докази» та портал, створений офісом Генпрокурора.

«На базі зібраних даних Україна позиватиметься з росією в міжнародних та українських судах. Подавати заяви про компенсацію втрат є сенс і до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)», – підкреслила Катерина Проскура.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/de-zafiksuvaty-voyenni-zlochyny-rf-shhodo-ukrayinskogo-agrosektoru
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати