Дефіцит кави у світі: ціни виросли вже вдвічі

Дефіцит кави у світі: ціни виросли вже вдвічі
Фото: з відкритих джерел

Урожайність кави в 2021 році, імовірно, буде значно нижче, що призведе до ще більшого зростання цін, пише в колонці для НВ Джонатан Морріс, професор історії Університету Хартфордшира.

Він зазначає, що за останні 12 місяців еталонна ціна на товарну каву арабіка на Нью-Йоркській міжнародної товарної біржі виросла з $1,07 за 454 г до приблизно $1,95. У липні вона досягала $2,08.

«В результаті цього ціни на зелену арабіку (необсмажені зерна) за останній рік виросли більш ніж на 80%. Вартість робуста – більш дешевої і менш смачною альтернативи – на 30%. І є всі шанси, що в найближчі місяці ці ціни ще піднімуться. Можливо, ми перебуваємо на порозі серйозної корекції цін, яка на довгі роки зрушить ринок вгору», – стверджує Морріс.

Основна причина зростання цін – серія екологічних катаклізмів у Бразилії, додає пофессор. Як провідний виробник кави в світі, країна дає близько 35% світового врожаю.

«Однак врожайність у 2021 році, ймовірно, буде значно нижче. Це пов’язано з поєднанням сильної посухи на початку сезону, яка зменшила кількість кавових ягід, і недавніх сильних морозів, які можуть ще більше зашкодити фруктам і навіть деревам. Влада Бразилії прогнозують найнижчий урожай арабіки за 12 років», – пише Морріс.

Велике питання в тому, як це вплине на майбутнє виробництво, додає він. Кавовим деревам може знадобитися до п’яти років, щоб дозріти, тому знадобиться кілька сезонів, перш ніж стане зрозумілий масштаб збитків. Якщо збиток буде завдано двом третинам дерев, то світові запаси можуть скоротитися надовго. Це може привести до того, що ціни подолають бар’єр у $3 і навіть $4, стверджує професор.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deficzyt-kavy-u-sviti-czin-yaki-vyrosly-vzhe-vdvichi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН