Tempo950x100

Tempo300x100

Дефіцит молока та пожвавлення попиту підтримують ріст закупівельних цін

Дефіцит молока та пожвавлення попиту підтримують ріст закупівельних цін
Фото: з відкритих джерел

Станом на кінець грудня сире молоко в Україні в середньому подорожчало на 34 коп. (+2,4%), порівняно до 25 листопада. Молоко-сировина продовжує дорожчати в умовах її обмеженої пропозиції на внутрішньому ринку. В грудні виробники свіжої молочної продукції та сировари відчували нестачу сировини, оскільки попит на молочну продукцію активізувався з боку торговельних мереж напередодні Різдва та Нового Року, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку  склала 14,61 грн/кг без ПДВ, що на 31 коп. більше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 14 до 15 грн/кг без ПДВ. Нижня і верхня межі цінового діапазону виросли на 20 коп. за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 14,61 грн/кг без ПДВ. За останній місяць ціна на цей ґатунок виросла на 31 коп. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 14 до 15 грн/кг без ПДВ. Нижня і верхня межі цінового діапазону виросли на 20 коп.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,54 грн/кг без ПДВ і збільшилась на 39 коп. порівняно до результатів попереднього моніторингу. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,92 грн/кг і виросла на 12 коп. за останній місяць. Максимальна ціна на перший ґатунок склала 14,28 грн/кг, що на 78 коп. більше порівняно до результатів моніторингу 25 листопада.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 14,25 грн/кг без ПДВ і збільшилася на 34 коп.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що в грудні закупівельні ціни продовжили зростати порівняно до листопада на фоні обмежено пропозиції молока-сировини на внутрішньому ринку і досить активний попит з боку сироварів та виробників свіжої молочної продукції напередодні новорічних свят. Хоча промислові ферми на листопад-грудень 2023 відновили втрачену під час аномальної літньої спеки продуктивність і навіть продемонстрували зростання, однак саме через це молокопереробні підприємства не змогли належним чином підготуватися до осінньо-зимового періоду продажів, виробили менше біржових товарів, ніж зазвичай.

Обсяг і частка молока-сировини від домогосподарств продовжує стрімко скорочуватися, що також сприяє збереженню дефіциту сировини на ринку, який наразі не встигає компенсувати промисловий сектор.

Тим часом у 2023 році в Україні збільшилось споживання молочних продуктів, оскільки, за даними Міжнародної організації з міграції, близько 1 млн громадян повернулися з-за кордону до України. Відтак, висхідний тренд закупівельних цін на молоко тримається в умовах активного попиту на молочну продукцію з боку населення та дефіциту молока-сировини  всередині країни.

З іншого боку, стримувати подальше зростання цін на молоко-сировину може сповільнення замовлень з боку торгових мереж, оскільки активність на молочному ринку традиційно падає після святкування Різдва та Нового Року. Подальше зростання цін на сири та свіжі молочні продукти на полицях супермаркетів може вплинути на сповільнення купівельної активності споживачів, які переважно мають обмежені фінансові ресурси в умовах війни і не бажають переплачувати в цілях економії.

Стабілізація цін на сировину можливі у разі зростання обсягів імпорту в Україну сирів, вершкового масла та вершків. В такому випадку склади заповнить імпортна молочна продукція, внутрішній ринок насититься, а попит на молоко-сировину з боку українських переробників стабілізуються. З іншого боку, наразі спостерігаємо ріст курсу долара та євро, через що імпортна продукція дорожчає, а експорт молочної продукції в таких умовах може збільшитись, — така ситуація може сприяти як боковому руху цін на молоко-сировину, так і деякому зростанню.

Перегляди: 38
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deficzyt-moloka-ta-pozhvavlennya-popytu-pidtrymuyut-rist-zakupivelnyh-czin
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН