ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Дефіцит пропозицій кукурудзи призвів до зростання закупівельних цін в Україні, хоча світові котирування залишаються стабільними

Дефіцит пропозицій кукурудзи призвів до зростання закупівельних цін в Україні, хоча світові котирування залишаються стабільними
Фото: з відкритих джерел

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні цього тижня виросли до рівня цін на фуражну пшеницю на тлі обмеженої пропозиції від виробників та прогнозів зменшення урожаю.

З понеділка експортні ціни на кукурудзу з доставкою до портів Чорного моря виросли на 3-5 $/т до 180-185 $/т або 8350-8500 грн/т, а за поставки у грудні трейдери вже пропонують 188-189 $/т.

У 2023/24 МР основними покупцями української кукурудзи були Іспанія, Китай та Єгипет. Але цьогоріч урожай кукурудзи в ЄС, зокрема в Іспанії дещо кращий, що призведе до скорочення імпорту. Проте попит на українську кукурудзи залишатиметься високим на тлі прогнозів скорочення експорту з України на 30% та зниження урожаю кукурудзи в рф.

Наразі українська кукурудза на базисі СРТ-порт торгується на 20 $/т дорожче грудневих ф’ючерсів в Чикаго, що обмежує подальше зростання цін на неї. Крім того, у США планують зібрати цьогоріч майже рекордний урожай кукурудзи.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго протягом тижня впали на 2% до 159,4 $/т (+1% за місяць) в очікуванні оновленого прогнозу USDA, який оприлюднять 12 вересня.  

У 2024/25 МР (станом на 8 вересня) ЄС збільшив у порівнянні з попереднім сезоном імпорт кукурудзи на 20% до 3,85 млн т, з яких 2,3 млн т або 60% були поставлені з України. Основними імпортерами в цьому сезоні стали Іспанія (1,28 млн т) та Нідерланди (788 тис т).

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі протягом тижня впали на 0,5% до 202,75 €/т або 223,4 $/т (що відповідає рівню минулого місяця), не відреагувавши на прогнози зменшення урожаю в ЄС та високі темпи імпорту на початку сезону.

Трейдери очікують зниження прогнозів світового виробництва та запасів кукурудзи у новому звіті USDA, що підтримає котирування.

Суха та спекотна погода в Бразилії затримує сівбу кукурудзи першого урожаю та сої, тому за підсумками посівної біржові котирування на кукурудзу у жовтні – листопаді можуть відновити зростання.

Джерело: GrainTrade

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deficzyt-propozyczij-kukurudzy-pryzviv-do-zrostannya-zakupivelnyh-czin-v-ukrayini-hocha-svitovi-kotyruvannya-zalyshayutsya-stabilnymy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати