Головне у розблокуванні портів – безпека України без поступок росії

Головне у розблокуванні портів – безпека України без поступок росії
Фото: з відкритих джерел

Основним питанням, яке має бути врегулюване на переговорах щодо розблокування українських портів – це гарантії того, що росія не використає це для нападу з моря. Так в ефірі телеканалу «Еспресо» заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук (ВАР) прокоментував заяву турецької сторони про досягнення домовленостей з росією щодо створення безпечного морського шляху з України.

За його словами, сьогодні достеменно невідомі деталі переговорів двох країн щодо експорту українських товарів з порту в Одесі. Та наголосив, що ці зустрічі відбуваються без участі української сторони.

«Це не перші заяви про досягнення домовленостей. Кілька тижнів тому голови МЗС росії та Туреччини вже заявляли про досягнення результатів. Тоді Туреччина, начебто, мала виступити гарантом перевезення українського продовольства в ті країни, які цього потребують. Наступного разу Туреччина заявила, що вони готові організувати 4-х сторонній формат переговорів: Туреччина, росія, ООН та Україна. Для нас в цих перемовинах ключовим питанням є безпека для України. Якщо мають бути розміновані коридори в Чорному морі, то мають бути гарантії, що з моря Україну не атакує окупант», – зазначив Денис Марчук

Також були заяви про те що Туреччина готова зробити конвой для супроводу та охорони українських вантажів. 

«Ми, як держава, готові експортувати і ми просимо у країн-партнерів, які б виступили 3-ю стороною, щоб забезпечити гарантії при яких росія буде дотримуватись домовленостей. Будемо спостерігати до чого приведуть ці перемовини. Але наша безпека найголовніша в цьому питанні. Більше того, ніякі розмови росії про експорт зерна через їхні чи  окуповані порти, чи супровід росіянами наших кораблів, неприпустимі», – додав заступник голови ВАР Денис Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/denys-marchuk-golovne-u-rozblokuvanni-portiv-bezpeka-ukrayiny-bez-postupok-rosiyi
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати