Депутати пропонують дозволити розливати вино в тару з алюмінію та нержавіючої сталі

Депутати пропонують дозволити розливати вино в тару з алюмінію та нержавіючої сталі
Фото: з відкритих джерел

Народні депутати України пропонують осучаснити та синхронізувати законодавства в українській виноробній галузі відповідно до міжнародних стандартів, зокрема дозволити розлив вин у металеві банки з харчового алюмінію, а також у кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

Відповідний законопроєкт №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції” зареєстровано у парламенті 17 лютого.

Серед авторів документа, зокрема, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, голова парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Наталуха та голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“У чинному законодавстві діють норми щодо розливу виноробної продукції лише у скляну тару. Такі норми свідчать про застарілі національні стандарти. У таких економічно розвинених країнах світу, як США, Велика Британія та Франція, розлив вин дозволено в металеві банки з харчового алюмінію, а також кегі з алюмінію та нержавіючої сталі. Тому, враховуючи сучасну міжнародну практику, пропонується дозволити розлив вина в таку тару”, – уточнюють автори законопроєкту в записці- поясненні до документа.

Також запропоновано скасувати необхідність одержання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв для малих українських виробників вина. Замість ліцензування запропоновано передбачити створення Реєстру малих виробництв виноробної продукції, включення до якого буде підставою для набуття суб’єктом господарювання статусу малого виробника виноробної продукції.

Законопроєкт №9030 пропонує усунути низку обтяжливих вимог до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції, оскільки вони закуповують для своєї діяльності сировину українського походження (виноград, плоди, ягоди, мед), що сприяє розвитку агропереробки в країні.

Крім того, передбачається спрощення процедури подання звітності для виробників вин, із нинішньою щомісячною на щорічну, що зменшить бюрократичне навантаження на них. Водночас передбачається зберегти відповідальність малих виробництв виноробної продукції у вигляді штрафу за неподання або несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (зокрема імпорту та експорту) алкогольних напоїв.

Автори законопроєкту наголошують, що документ розроблено для приведення національного законодавства у відповідність з міжнародними практиками та сучасними трендами розвитку виноробної галузі; передбачає зняття необґрунтованих адміністративних бар’єрів для діяльності виробників вин виноградних, плодоягідних та/або медових напоїв; дозволяє створити сприятливі умови для розвитку малих виробництв виноробної продукції в Україні.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, на момент його розробки в Україні налічується лише 26 малих виробництв виноробної продукції, тоді як у 2013 році їхня кількість досягала сотні, а у 2018 – 52. Таким чином, виноробна галузь України перебуває у занепаді, хоча українські виробники міжнародному рівні демонструють високу якість свого продукту та отримують визнання та винагороди.

“Для прикладу, в Італії малих виробництв виноробної продукції 48 тис., у Франції близько 27 тис., в Іспанії – майже 14 тис. у Грузії – понад тисячу. Навіть у країнах, де менш сприятливий клімат для виноградарства (або кліматичні умови схожі до України), їх кількість більша, ніж в Україні Так, у Словаччині малих виробництв виноробної продукції понад 28 тис., у Німеччині – близько 10 тис., у Чехії – близько 1,2 тис., у Канаді – 900, у Польщі – 400, у Нідерландах – понад 180 (і ця кількість постійно зростає)”, – констатують автори законопроєкту.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deputaty-proponuyut-dozvolyty-rozlyvaty-vyno-v-taru-z-alyuminiyu-ta-nerzhaviyuchoyi-stali
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

  30 Березня

  Ічнянський молочно-консервний комбінат отримав чистий прибуток у 105,9 млн грн

  Американська Cargill припинить експорт зерна з росії: це один із найбільших постачальників у світі

  В Україні пропонують страхувати аграрний експорт

  Децентралізація енергетичного ринку, кредитування та запуску хімічної промисловісті: експерт назвав основні потреби АПК

  Живець свиней подешевшав: які ціни

  Аскет Шиппінг починає будівництво зерносховища в порту Ізмаїл

  Переробники зацікавлені в зниженні цін на сире молоко

  Болгарські аграрії протестують через безмитне ввезення українського зерна

  Українські аграрії зменшать посівні площі під зерновими культурами, але збільшать під олійними, — Мінагрополітики

  Ціна на свинину може зрости до 10%: які види м’яса подорожчають перед Великоднем

  БІЛЬШЕ НОВИН