Депутати пропонують на 5 років продовжити заборону на продаж землі юрособам

Депутати пропонують на 5 років продовжити заборону на продаж землі юрособам
Фото: з відкритих джерел

Група народних депутатів з фракції «Батьківщина» та віце-спікер Олена Кондратюк зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8295 про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яким пропонується на 5 років продовжити заборону на продаж землі юридичним особам.

Законопроєктом пропонується внести зміни до перехідних положень Земельного кодексу та визначити, що Юридичні особи набувають право на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до цього пункту з 1 січня 2029 року. Наразі заборона продавати землю юрособам діє до початку 2024 року.

Як зазначається у пояснювальній записці, у період післявоєнної відбудови надання дозволу на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами, «за якими можуть стояти у тому числі і іноземці, та зняття обмежень щодо загальної площі земельних ділянок, що можуть перебувати у власності громадянина України, призведе до концентрації значних площ землі в руках великих аграрних підприємств. Малі ж фермерські господарства, які зазнали значних втрат від бойових дій та спричиненої ними економічної кризи, не матимуть можливості придбавати такі земельні ділянки внаслідок відсутності достатніх коштів».

Автори додають, що «продаж земельних ділянок в умовах відсутності ефективних ринкових механізмів ціноутворення призведе і до втрат надходжень до бюджетів». При цьому сума потенційних втрат бюджетів не вказується.

Джерело: «Судово-юридична газета»

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deputaty-proponuyut-na-5-rokiv-prodovzhyty-zaboronu-na-prodazh-zemli-yurosobam
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати