Депутати пропонують передбачити семирічне обмеження на перепродаж землі

Депутати пропонують передбачити семирічне обмеження на перепродаж землі

Про це пише Інтерфакс-Україна.

“Якщо обмежити перепродаж землі на сім років – а саме такий мінімальний термін договору оренди, – я вважаю, що купуватимуть землю лише ті, хто має намір на ній працювати. І ми не створимо інститут рантьє, який потім диктуватиме умови нашим аграріям”, – сказав автор цієї поправки до законопроекту про ринок землі, депутат від “СН” Микола Тищенко під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у середу.

Водночас під час конференції “Поправки до законопроекту №2178-10: забезпечення добробуту села та превентивні заходи проти спекуляцій на ринку землі” нардеп запропонував також передбачити декларування походження коштів для купівлі землі.

“Я пропоную ввести обов’язкову перевірку походження цих коштів”, – зазначив він.

Читайте також: Якою земельну реформу бачать аграрії: пропозиції до законопроєкту про ринок землі

Як пояснив депутат від “СН” Павло Халімон, йдеться про переведення платежів за купівлю землі у безготівкову форму.

Водночас, на думку Халімона, обсяг концентрації землі в законопроекті не варто змінювати, оскільки занадто низькі вимоги до концентрації спричинять тіньові схеми.

Водночас нардеп зазначив, що вважає доцільнішим замість обмежень перепродажу встановити податкові ставки, які зробили б перепродаж економічно невигідним.

“В Україні ПДФО становить 18%, військовий збір – 1,5%. Якщо людина захоче провести відчуження землі протягом (перших – ІФ) трьох років, то я вважаю справедливим заплатити у такому разі ПДФО та військовий збір. У такий спосіб ми уникаємо маніпуляцій і спекуляцій”, – сказав він.

Якщо новий власник захоче перепродати землю протягом трьох-п’яти років після її купівлі, варто було б встановити ставку загального податку в 9%, після п’яти років – 5%, вважає Халімон.

Поправку, яка обмежує економічне обґрунтування для перепродажу землі, запропонував також нардеп Вадим Струневич (“Слуга народу”). Крім цього, він пропонує обмежити первинну здачу в оренду земельної ділянки після її придбання.

“Ділянку має бути придбано для подальшого опрацювання аграріями”, – наголосив він.

У свою чергу депутат від провладної більшості Анатолій Остапенко вказав на необхідності законодавчого обмеження зміни статусу земель сільгосппризначення, про що він зазначив у своїх поправках до законопроекту.

“Землю сільгосппризначення мають використовувати виключно в цільовому призначенні… Ми маємо закрити в законі питання зміни цільового призначення землі. Земля – для аграріїв, а не для забудовників”, – сказав Остапенко під час прес-конференції.

Додамо, згідно з результатами нового опитування, 58% українців не підтримують запровадження ринку землі.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали “слуги народу” й 13 позафракційних нардепів.

Також Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deputaty-proponuyut-peredbachyty-semyrichne-obmezhennya-na-pereprodazh-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати