Ціни на соняшникову олію: влада має втрутитися у ситуацію на ринку – голова профільного підкомітету

Ціни на соняшникову олію: влада має втрутитися у ситуацію на ринку – голова профільного підкомітету
Фото: з відкритих джерел

Попри лідерські позиції України у світі з виробництва олії, українці сплачують за олію більше, ніж європейці, тому держава повинна втрутитися у ситуацію.

Таку думку висловила Ганна Лічман, голова підкомітету з питань регуляторної політики Комітету ВР з питань економічного розвитку, повідомляє Укрінформ.

“Наші лідерські позиції в експорті нічого не дають звичайному українцю: зараз українці сплачують за олію більше, ніж, приміром, французи”, – зазначила Лічман, коментуючи причини рекордного здорожчання олії в Україні за 2020/2021 маркетинговий рік.

За її словами, соняшникова олія за останні 12 місяців стала рекордсменом із подорожчання – із 37,50 грн за літр у жовтні 2020 року до 62,69 грн в жовтні 2021 року. Різке зростання цін в четвертому кварталі минулого року експерти пояснюють, по-перше, зростанням цін на світових ринках, по-друге, підвищенням цін виробників.

На жаль, цьогорічний урожай не став каталізатором суттєвого зниження ціни на олію, і зараз вона коштує в середньому лише на 3-4 гривні менше, ніж у пікових червні – липні цього року.

“На жаль, ринок не зміг зрегулювати себе самостійно. І держава не змогла відрегулювати вартість цього базового продукту харчування для українців. Тому я пропоную втрутитись державі в ціноутворення сировини і зробити так, щоб українці отримували соняшникову олію за ціною, яка зіставна з їхнім рівнем життя. Бо зараз українці сплачують за олію більше, ніж французи”, – підкреслила Лічман.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhava-maye-vtrutytysya-u-czinovu-sytuacziyu-na-rynku-oliyi-golova-profilnogo-pidkomitetu
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати