Державна зернова корпорація отримала збитків на 328 мільйонів

Державна зернова корпорація отримала збитків на 328 мільйонів
Фото: з відкритих джерел

За три квартали 2021 року АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, яка перебуває в управлінні Мінекономіки, отримала чисті збитки на суму 327,9 млн грн.

Про це свідчить зведений звіт компанії про виконання показників фінансового плану за 9 місяців.

Зазначається, що станом на жовтень корпорація мала фінансових зобов’язань на загальну суму 25,2 млрд грн. Із цієї суми 23,9 млрд грн становить борг ДПЗКУ перед Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів, який українська сторона має виплатити до 2027 року.

Нагадаємо, у 2012 році ДПЗКУ уклала кредитну угоду із китайською корпорацією, за якою зобов’язались щорічно постачати зерно до Китаю. Проте через численні корупційні скандали виконання контракту регулярно зривалося.

У пояснювальній записці ДПЗКУ вже другий квартал поспіль зазначає, що китайські кредитори відмовляються від більшості поставок української корпорації, чим суттєво знижують дохід останньої.

“При реалізації сільськогосподарської продукції товариство, у відповідності до умов Генерального договору про співпрацю, надає пропозиції щодо постачання зернових стратегічному партнеру компаніїї ССЕС. Фактично, більшість наданих пропозицій компанія ССЕС не підтвердила, що в свою чергу негативно відобразилось на фактичних обсягах реалізації”, – повідомила зернова корпорація. 

Джерело: biz.censor.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhavna-zernova-korporacziya-otrymala-zbytkiv-na-328-miljoniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати