Державний агрогігант не зміг реструктуризувати китайський кредит: його почала виплачувати держава

Державний агрогігант не зміг реструктуризувати китайський кредит: його почала виплачувати держава
Фото: з відкритих джерел

“Державна продовольчо-зернова корпорація України” (ДПЗКУ) змогла вчасно виплатити лише $8,8 млн або 9% або від суми чергового платежу за кредитом Експортно-імпортного банку Китаю, яка складає $96 млн, решту суми виплатить Міністерство фінансів, оскільки кредит залучався під державні гарантії.

Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки на запит Українських новин.

“За інформацією, наданою АТ “ДПЗКУ”, на виконання кредитного договору від 26 грудня 2012 року, укладеного між АТ “ДПЗКУ” та Експортно-імпортним банком Китаю, товариство сплатило частину чергового платежу в сумі $8,8 млн, що становить близько 9% від суми платежу”, – повідомили у Мінекономіки.

В міністерстві нагадали, що при укладенні кредитного договору з Ексімбанком Китаю уряд України надав державну гарантію своєчасного виконання позичальником (АТ “ДПЗКУ”) всіх платіжних зобов’язань за кредитним договором та взяв зобов’язання сплатити суму, яку не може виплатити позичальник, у строк не пізніше 20 робочих днів від отримання письмової вимоги кредитора.

“Мінфін у повному обсязі здійснить доплату неоплаченої суми за АТ “ДПЗКУ”. Необхідні документи на оплату вже оформляються відповідно до регламенту”, – уточнили в Мінекономіки.

У міністерстві додали, що станом на сьогоднішній день заяви до суду про відкриття провадження у справі про банкрутство ДПЗКУ не подавалися.

Водночас в Мінекономіки нагадали, що з метою забезпечення виконання зобов’язань ДПЗКУ перед Ексімбанком Китаю було створено Міжвідомчу робочу групу, за результатами роботи якої урядом України надіслано листа до Державної Ради КРН з пропозиціями про внесення змін до кредитного договору, однак уряд Китаю дипломатично ухилився від переговорів та запропонував вирішувати питання реструктуризації на рівні “відповідних органів”. На практиці це означає, що далі відбуватимуться переговори щодо лінії ДПЗКУ – “Ексімбанк Китаю”.

“Наразі Ексімбанк Китаю відмовив у реструктуризації. Проте українська сторона продовжуватиме наполягати на реструктуризації. Це питання буде на порядку денному візиту української делегації до Китаю на Олімпійських іграх у лютому 2022 року”, – йдеться у повідомленні.

Нагадуємо, народний депутат Мар’ян Заблоцький напередодні заявив, що Державна продовольчо-зернова корпорація України може стати банкрутом.

Раніше повідомлялося, що ДПЗКУ не має достатньо коштів на виплати за китайським кредитом.

Перед цим, в жовтні 2021 року, уряд створив міжвідомчу робочу групу, яка займеться питанням виплат Державної зернової корпорації за боргами перед китайськими держкомпаніями.

За три квартали 2021 року “Державна продовольчо-зернова корпорація України” отримала чисті збитки на суму 327,9 млн грн. За останні 5 років загальна сума збитків сягнула 10 млрд грн.

Уряд України створив ДПЗКУ в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій: лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп’яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії корпорації можуть зберігати 3,7 млн тонн зернових, зокрема близько 2,5 млн тонн на рік сумарних потужностей з перевалювання зернових вантажів на експорт в Одеському та Миколаївському портах.

Перегляди: 16
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhavnyj-agrogigant-ne-restrukturyzuvaty-kredyt-dlya-dpzku-jogo-pochala-vyplachuvaty-derzhava
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати

    19 Квітня

    Польща має в 68 разів більше дотацій на АПК, ніж Україна

    Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне – УЗА

    В Україні знову дешевшає картопля: за якою ціною надходить у продаж

    В Україні знизилися ціни на гречку та рис, макарони подорожчали: де купити дешевше

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

    18 Квітня

    На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна

    Безалкогольне ігристе вино з канабісом знімає стрес і покращує настрій

    Литва відновила закупівлі російського зерна після шестимісячної перерви

    На Полтавщині збудують новий завод із виробництва крупи

    БІЛЬШЕ НОВИН