Державний борг України може перевищити 110% ВВП, світовий – досягне історичного максимуму

Державний борг України може перевищити 110% ВВП, світовий – досягне історичного максимуму
Фото: з відкритих джерел

Глобальний державний борг до кінця 2029 року, згідно з оцінками Міжнародного валютного фонду, перевищить 100% сукупного обсягу світового ВВП. Такий рівень стане найвищим із 1948 року, що свідчить про зростання фінансових ризиків для багатьох країн.

Про це розповідає AgroReview

Зростання боргового навантаження у провідних країнах

МВФ зазначає, що в багатьох найбільших економіках світу державний борг вже перевищив або найближчим часом перевищить позначку у 100% ВВП. До цього списку входять Канада, Китай, Франція, Італія, Японія, Велика Британія та США. За найгіршого сценарію, до 2029 року глобальний показник може зрости до 124% ВВП.

“Глобальний державний борг до кінця 2029 року перевищить 100% глобального ВВП. У такому разі цей показник досягне рекордної позначки з 1948 року”.

Ситуація з державним боргом України

Український державний борг також стрімко зростає. За прогнозами МВФ, вже у 2025 році співвідношення боргу до ВВП може становити 108,6%, а у 2026 році – перевищити 110%. Перед початком повномасштабної війни рівень держборгу був значно нижчим і складав лише 48,9% ВВП. Однак через війну та економічні виклики цей показник значно зріс. Очікується, що після піку у 2026 році співвідношення боргу до ВВП поступово почне знижуватися.

Перегляди: 58
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhavnyj-borg-ukrayiny-mozhe-perevyshhyty

Новини