178171
182818

Державний агрогігант впроваджує новий напрямок програми закупівлі зерна

Про це повідомляє прес-служба ДПЗКУ.

Зокрема, корпорація вводить новий напрямок товарно-грошового авансування сільгосптоваровиробників – «Посівний». Даний напрямок дозволяє зробити закупівельну програму доступною для більш розширеного кола потенційних клієнтів та забезпечити їх якісними та необхідними товарами до посівної кампанії 2021 року.

Корпорація проводить програму закупівлі зерна врожаю 2021 року в двох напрямках, що діють в усіх областях України:

– Напрямок «Посівний» передбачає надання сільгосптоваровиробникам необхідних їм товарно-матеріальних цінностей – мінеральних добрив, насіння, засобів захисту рослин та грошових коштів (товарно-грошове авансування) для проведення посівної кампанії. В рамках проведення даного напрямку також передбачено укладання договору/біржового договору поставки зерна майбутнього врожаю, згідно умов якого проводиться авансування с/г виробника грошовими коштами, та який передбачає передачу в заставу майбутнього врожаю за товарною аграрною розпискою та укладання договору страхування. Додатково укладається договір поставки товарно-матеріальних цінностей на обрані с/г виробником ТМЦ.

– Напрямок «Стандартний» передбачає фінансування с/г товаровиробників виключно грошовими коштами в рамках укладеного договору/біржового договору поставки зерна майбутнього врожаю за умови наявності у останніх посівів зернових заявленої культури, що будуть застраховані та передані в заставу  АТ «ДПЗКУ» за товарною аграрною розпискою чи договором застави. Даний напрямок ефективно реалізовується АТ «ДПЗКУ» протягом останніх років;
Нагадуємо, що АТ «ДПЗКУ» розпочала весняну програму закупівлі зерна врожаю 2021 року. Товариство проводить закупку пшениці 3-го класу, ячменю 3-го класу, кукурудзи 3-го класу. Мінімальна закупівельна партія – 100 тонн.

Серед переваг співпраці з АТ «ДПЗКУ» – швидке та дистанційне прийняття рішення про  укладання договору. Сільгоспвиробники мають подати заявку на участь у програмі до регіональних відділень корпорації.

Для участі в програмі с/г виробники повинні мати досвід вирощування с/г культур від 2-х років. ДПЗКУ обов’язково проводить оцінку фінансового стану потенційного постачальника та посівних площ, за результатами якої приймається рішення про укладання договору. При прийнятті рішення враховується фінансова стабільність, позитивна кредитна історія та надійна ділова репутація с/г виробника, а також висновки страхових експертів щодо стану посівів зернових.

Також обов’язковими умовами укладання договору є страхування посівів майбутнього врожаю, який передається в заставу, та оформлення Товарної аграрної розписки (або Договору застави за рішенням ДПЗКУ) з метою мінімізації ризиків, пов’язаних з неналежним виконанням договорів.

Після підписання всіх необхідних договорів та надання документів, попередня оплата складатиме 2 800 гривень без урахування ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна. В рамках реалізації напрямку «Посівний» на частину попередньої оплати с/г товаровиробник отримує обрані ним товарно-матеріальні цінності, а іншу частину попередньої оплати отримує грошовими коштами.
Відсоткова ставка за користування коштами становить від 9,5% до 13% річних в гривні, залежно від обсягу поставки. За програмою лояльності постійні клієнти можуть отримати додаткову знижку 0,5% до базової відсоткової ставки. Остаточний розрахунок проводиться за ринковими цінами після поставки зерна.Väderstad представляє нові верхні відвали долота MixIn 50/80 та 80/120 мм конічної форми

Провідна світова компанія у галузі виробництва техніки для обробітку ґрунту та сівби Väderstad представляє два нових верхніх відвали долота MixIn для культиваторів Swift, Cultus, Opus та TopDown. Нові відвали MixIn мають конічну форму з більш широким верхом і вужчим низом. Така конструкція надає кілька додаткових переваг під час роботи в полі.

Справжня інновація Väderstad – верхній відвал долота MixIn спрямовує потік ґрунту вперед, а не вгору, що змушує його двічі проходити через розпушувальні лапи, подвоюючи інтенсивність перемішування як на глибину, так і вздовж поля.

384.jpg

- Верхній відвал долота MixIn відкидає ґрунт вперед, забезпечуючи інтенсивний розподіл пожнивних решток по всій довжині. Також вирівнюються нерівні ділянки поля, такі як колії після коліс трактора, що зменшує потребу в додаткових проходах для вирівнювання та заощаджує фермеру як час, так і паливо, -  каже Магнус Самуельссон, розробник концепції у Väderstad.

Нова конічна форма MixIn забезпечує додаткові переваги для фермера. Ширша частина верхнього відвалу долота збільшує інтенсивність перемішування та покращує розподіл поживних решток вздовж поля.

385.jpg

- Маючи розміри 50 мм знизу та 80 мм зверху, або 80 мм знизу та 120 мм зверху, забезпечується покращене подрібнення грудок на важких ґрунтах. Новий верхній відвал долота MixIn - це ще один крок у нашому прагненні забезпечити найкращі умови для отримання бездоганних сходів, - говорить Магнус Самуельссон.

Нові MixIn 50/80 мм та 80/120 мм виготовлені з високоякісної шведської сталі на власному заводі оригінальних деталей Väderstad в місті Оверум, Швеція. Верхні відвали доліт доступні для культиваторів Swift, Cultus, Opus та TopDown з 2021 року.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Мінрегіоні розповіли про деталі програми «Нове село»

Про це під час відеоконфернції щодо розвитку та згуртованості Закарпаття повідомив заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, передає Укрінформ.

"На сьогодні ми працюємо над програмою регіонального розвитку сільських територій "Нове українське село", де буде передбачено конкретні заходи незалежно від території та областей, буде запропоновано однаковий підхід до планування, інвестицій, реалізації проєктів. Наприклад, підтримка кооперативів у сільській місцевості, для того, щоб об'єднати людей і створювати робочі місця", - сказав він.

Лукеря зауважив, що при плануванні проєктів підтримки регіонів відійшли від звичних обмежень в межах адміністративно-територіальних одиниць і відбувається перехід до підтримки функціональних типів територій, до інвестицій в різні типи територій. "Територіальний підхід є на сьогодні ключовим. В Державній стратегії регіонального розвитку ми визначили 10 таких функціональних типів територій... Для ефективного планування і забезпечення підтримки різних типів територій. Адже ми розуміємо, що сільські території, які фактично вимирають і не мають зайнятості, чи вони знаходяться в Черкаській, Запорізькій, Сумській чи Полтавській областях, вони мають спільні виклики. Також гірські території, незалежно в якій з чотирьох областей - Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій - також мають спільні виклики і спільний потенціал", - додав Лукеря.

Він наголосив, що у кожній громаді також має бути спроможна опорна школа, амбулаторія, центр надання адмінпослуг, центр культурних послуг, центр безпеки.

У березні цього року Президент Володимир Зеленський заявив, що програма "Нове село" допоможе відновити українські села та життя в них. Також Зеленський повідомляв, що окремо для сіл розробляють економічну програму, програму з розвитку АПК, пов’язану з малими фермерськими господарствами та їхньою підтримкою, програму розвитку тваринництва.Акції майже всіх провідних українських агрохолдингів знизилися

Про це свідчать дані Eavex Capital.

Так, капіталізація публічних українських агрокомпаній за період з 8 по 14 квітня 2021 року змінилася таким чином:

- «Авангард» — не змінилася і склала $1 млн;

- «Агротон» — не змінилася і склала $34 млн;

- «ІМК» — знизилася на 0,5% до $183 млн;

- «Кернел» — знизилася на 1,9% до $1,1 млрд;

- «Астарта-Київ» — знизилася на 2,6% до $242 млн;

- «Овостар Юніон» — знизилася на 5,9% до $113 млн;

- МХП — знизилася на 5,9% до $542 млн;

- «Мілкіленд» — знизилася на 7,4% до $ 7 млн.

Джерело: Agravery.comДержавний агрогігант за рік отримав 5,8 мільярда збитків

"Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ) за підсумками 2020 року звітує про збиток 5,86 млрд грн, тоді як у 2019 році він становив 1,55 млрд грн, а в 2018 році - 1,47 млрд грн, пише "БізнесЦензор" з посиланням на проект "Марлін" і звіт ДПЗКУ про виконання показників річного фінплану держкомпанії.

Як зазначається, чистий дохід ДПЗКУ в 2020 році порівняно з 2019 роком впав удвічі - до 7,1 млрд грн.

Заборгованість держкомпанії перед різними партнерами - 29,7 млрд грн.

Середня кількість працівників ДПЗКУ за 2020 рік - 4413 осіб (у 2019 році - 4541).

За інформацією Мінекономіки, за три квартали 2020 року збиток ДПЗКУ становив 5,34 млрд грн, чистий дохід від реалізації продукції - 5,045 млрд грн, фінансові витрати - 4,88 млрд грн.

Довгострова заборгованість ДПКУ перед банками на кінець ІІІ кварталу 2020 року становила 25,35 млрд грн, а поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов`язаннями - 4,53 млрд грн.

Міністерство фінансів прогнозувало, що в 2021 році найбільші виплати держави по держгарантіям будуть за кредитом, який ДПЗКУ залучила в 2012 році в Експортно-імпортного банку Китаю (загальна сума позики становила 1,5 млрд дол). За оцінками Мінфіну, відповідні гарантійні виплати за зобов’язаннями ДПЗКУ в 2021 році можуть скласти 3,3 млрд грн, у 2022 році – 6,5 млрд грн, у 2023 році – 6,2 млрд грн.

Мінфін прогнозував, що в 2020-2023 роках збитки ДПЗКУ щорічно становитимуть в середньому 1,3 млрд грн.Польовий культиватор ФЛОРІН – втілення універсальності

Ця машина від LOZOVA MACHINERY – втілення універсальності і відмінно підходить для будь-яких навіть найважчих умов роботи. За відгуками аграріїв, які вже випробували культиватор в дії, ФЛОРІН легко справляється з різними видами ґрунту, переущільненими, вологими, посушливими, засміченими органічною масою. Агрегат актуальний для будь-якого сезону і демонструє прекрасні результати як навесні, так влітку і восени.

florin-02.jpg

Це багатофункціональне знаряддя для суцільної передпосівної і парової обробки ґрунту, а також для основного обробітку стерні. Його використовують після весняної або осінньої оранки для остаточної підготовки під технічні, зернові і кормові культури. Класичне призначення польового культиватора полягає в розпушуванні ґрунту, підготовці насіннєвого ложа і знищення бур'янів.

ФЛОРІН швидко і якісно виконує передпосівну підготовку ґрунту, працюючи без забивань, на відміну від своїх конкурентів, які здатні працювати виключно по оранці і по глибокому розпушуванню. Це підтверджують українські фермери в парку, яких вже є ФЛОРІН.

florin-01.jpg

Знаряддя відрізняє унікальна рама, найбільш довга в своєму класі, завдяки якій агрегат працює без забивання, рівномірно перемішуючи ґрунт, пожнивні залишки і хімікати. Відстань між рядами стійок становить 850 мм, між першим і останнім рядом – 4050 мм.

florin-07.jpg

Особливість культиватора – широкий діапазон глибини обробки (від 3 до 15 см), оптимальна ширина захвату (8 метрів) і можливість комплектації трьома варіантами стійок: ресорною, підпружиненною і пружинною квадратною.
Опціонально в машині передбачені установки дворядної зубової пружинної борони і важкого котка, передніх ріжучих дисків і переднього рубаючого котка для більшої прохідності по будь стерні.

Таке багатофункціональне оснащення додатковими робочими органами дозволяє аграріям ще ширше застосовувати FLORIN, модифікуючи його під свої агрономічні завдання.

florin-05.JPG