Держбюджет-2025 підписаний Президентом. Які переваги там для аграріїв?
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про державний бюджет України на 2025 рік». У ньому закладено понад 6 млрд гривень на підтримку аграрної сфери.
Зокрема, на розвиток тваринництва та агропереробної галузі, виплату дотацій на гектар сільгоспвиробникам та на утримання корів, овець і кіз, розмінування сільгоспземель, меліорацію та гранти на садівництво. А саме:
- 1 млрд грн – на розвиток тваринництва та агропереробної галузі. Це кошти, які надійдуть до Держбюджету із проєкту «Земельний банк» від аукціонів з оренди державних с/г земель. Відбілення ринку землі стало переломним фактором для підтримки агросектору;
- 4 726 млн грн на виплату дотацій на гектар сільгоспвиробникам та на утримання корів, овець та кіз;
- 200 млн грн заплановані на відновлення і будівництво меліоративних систем. Ще 5 млн грн – на компенсацію ЄСВ сімейним фермерським господарствам. А також 80 млн грн – на надання пільгових безвідсоткових кредитів фермерським господарствам;
- 1,37 млрд – на видачу грантів, в тому числі, на сади і теплиці;
- 1 млрд грн – на розмінування сільськогосподарських земель.
Також бюджет враховує податкові зміни для забезпечення стабільності фінансування Сил оборони. В частині аграрної галузі ці зміни стосуються:
- мінімальної суми податкових платежів з одного гектару с/г землі. На час воєнного стану вона складатиме 1400 грн/га для ріллі та 700 грн/га для земель з іншими видами цільового призначення. Це дозволить збільшити прозорість відносин в аграрному секторі, а саме унеможливить заниження рівня податкового навантаження та ухилення від сплати податків.
- підвищення мінімальної ціни на продукти виноробства українського виробництва. Такі зміни додадуть більше спроможностей саме легальним виробникам вітчизняного вина. Адже сьогодні їм складно конкурувати з тими, хто продає фальсифікований продукт.
Податкові зміни набувають чинності з 1 грудня. «Заднім числом» нараховуватися нічого не буде.
«Загалом держбюджет-2025 спрямований на забезпечення комплексного підходу до підтримки пріоритетних сфер, розвитку критично важливих галузей та відновлення економіки в умовах війни. А податкові зміни – на підтримку Сил оборони України», – зазначив Віталій Коваль.