182818
178171

Держгеокадастр має провести оцінку корупційних ризиків у зв’язку з викриттям масштабної корупційної схеми — НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції наголошує, що Держгеокадастру необхідно усунути недоліки у роботі своїх інформаційних систем, щоб припинити корупційні практики та забезпечити прозоре розпорядження землями. Про це йдеться у пресслужбі НАЗК.

Зволікання з проведенням відповідних змін призводить до нищівних наслідків для держави. 

Так, 1 квітня кіберфахівці Служби безпеки України викрили корупційну схему з відчуження сільськогосподарських земель держави посадовими особами Держгеокадастру.

Схему було реалізовано через незаконне втручання до Державного земельного кадастру. У порушення вимог земельного законодавства посадовці оформлювали на одну особу ділянки за одним цільовим призначенням по два і більше разів.

Через цю корупційну практику посадовці вивели через електронні реєстри понад 700 тисяч гектарів державних земель. Корупційна схема діяла у 22 областях.
Прогалини у роботі «Національної кадастрової системи» та відсутність реєстру громадян, які отримали ділянки за процедурою безоплатної приватизації, дали змогу недоброчесним посадовцям вивести землі держави, які за сукупною площею співмірні з половиною Івано-Франківської області.

У НАЗК нагадали, що у травні НАЗК перевірить організацію роботи із запобігання та виявлення корупції в Держгеокадастрі. НАЗК сподівається, що до цієї перевірки Держгеокадастр проведе оцінку корупційних ризиків у своїй роботі та підготує власну антикорупційну програму з їх усунення, адже попередня програма органу закінчилася ще минулого року.

Джерело: sud.uaУ травні випуск свіжої молочної продукції зросте

Випуск всіх свіжих молокопродуктів, крім кисломолочного сиру, за два місяці поточного року виявився менше торішнього рівня, повідомляє ІНФАГРО.

Можливо, позначаються високі ціни, хоча виросли вони і незначно.  Збільшувати ціни зараз наважуються небагато операторів.  В кінці березня, в основному, фігурують такі цінові рівні:

молоко 2,5%, плівка – 24,0-26,0 грн/л
кефір 2,5%, плівка – 28,5-30,0 грн/л
сметана 15%, плівка – 64-70 грн/кг
сир 9% – 110-124 грн/кг.

Виробники, можливо, ще спробують трохи підняти ціни на травень.  Хоча такого сплеску попиту, як навесні минулого року, не буде.  Українські споживачі вже звикли до всіляких локдаунів і не роблять стратегічних продуктових запасів.

У лютому в Україні помітно скоротився випуск кисломолочних продуктів (-3% до лютого 2020 року, до 35,5 тис. т), молока розлили теж на 3% менше (38 тис. т).  А ось виробництво творожної продукції незмінно зростає.  У лютому випустили майже 8 тис. т, що на 11% більше торішнього показника.

Насправді споживання творожної продукції в країні навряд чи зросло, просто багато українців відмовляються від базарного продукту на користь магазинного.  У квітні виробничі показники особливо не виростуть через Піст, а ось в травні можна розраховувати на відчутне збільшення продажів товару і, відповідно, випуску всієї свіжомолочної продукції.

Тенденції ринку свіжих молокопродуктів в Україні формує десяток операторів.  У перспективі лідери будуть збільшувати свою частку, витісняючи з ринку дрібних регіональних виробників.На Полтавщині двох керівників агропідприємств підозрюють у зловживанні повноваженнями

Полтавською обласною прокуратурою направлено до суду для розгляду по суті обвинувальний акт стосовно керівника товариства з обмеженою відповідальністю та директора державного підприємства за зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, службове підроблення та службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України).

Про це пише propozitsiya.com.

Як розповіли в обласній прокуратурі, досудовим розслідуванням встановлено, що у 2019 році керівник товариства та директор державного підприємства уклали договір на постачання врожаю. Після збору зерна кукурудзи та поставку його на елеватор керівник товариства, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс до офіційних документів (рахунків-фактури, акту надання послуг) неправдиві відомості про виконані роботи із сушіння зерна кукурудзи, що призвело до заниження залікової ваги кукурудзи врожаю 2019 року на понад 92 тонни. Директор державного підприємства, своєю чергою, не перевіривши обсягів робіт із сушіння кукурудзи, перерахував кошти товариству за фактично не надані послуги.

Унаслідок таких дій товариство незаконно одержало від державного підприємства майже 573 тис. грн та отримало в розпорядження понад 92 тонни зерна кукурудзи вартістю понад 411 тис. грн, а державне підприємство зазнало збитків на загальну суму понад 980 тис. грн.

Наразі керівник товариства відсторонений від посади, директор державного підприємства звільнений із роботи.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Управлінням Служби безпеки України в Полтавській області.

 Вчені винайшли молекулу, яка допомагає рослинам економити воду

Вчені з Австралії та Німеччини виявили молекулу, яка допомагає рослинам справлятися з посухою. Про це інформує Nature Communications.

Вчені з Дослідницького інституту Уейта (Австралія) і Вюрцбурзького університету (Німеччина) з’ясували,що відповідальною за такий механізм виявилася молекула гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) — органічна сполука і найважливіший гальмівний нейромедіатор ЦНС людини і ссавців, який міститься і в організмі рослин. Харчову добавку на його основі виписують для лікування розумової відсталості, після інсульту або травм мозку.

«ГАМК вважається давнім посередником клітинної комунікації, який присутній у всіх біологічних царствах. У тварин і людини ця молекула часто пов'язана з процесами розслаблення інгібуючого медіатора ЦНС. Для рослин її призначення було не цілком визначено: відомо лише те, що вона накопичується в організмі рослин при стресі», — йдеться у повідомленні.

Австралійські та німецькі вчені з'ясували, що вона може контролювати розмір пір в листі рослин. Це необхідно для того, щоб знизити втрату дорогоцінної вологи при посухах. Чим більше ГАМК накопичило рослина, тим краще воно впорається з нестачею надходження води з навколишнього середовища. Відкриття вчених може позначитися на врожайності культурних посадок. Щоб відповісти на питання, як саме, необхідні подальші дослідження. Адже регуляція продихових отворів ключовий фактор, що визначає плодючість і стійкість до посухи.

Джерело: kurkul.comФерму, захищену від африканської чуми свиней, створюють в Індонезії

Міністерство сільського господарства Індонезії ухвалило рішення перетворити державний підрозділ з розведення свиней, розташований в Сіборонг-боронг, Північна Суматра, у господарство, достатньо захищене від африканської чуми свиней.

Підрозділ перебуває в процесі отримання сертифіката компартаменталізації щодо АЧС, який забезпечить доступ інших господарств до здорових, якісних та вільних від вірусу поросят.

Попередні інспекції виявили, що підрозділ вже має належну інфраструктуру та управління, і тепер необхідно зробити кілька вдосконалень допоміжних аспектів, перш ніж буде отримано сертифікат. Субпопуляція підрозділу свиней має інший (вищий) стан здоров’я, ніж субпопуляція в навколишніх господарствах. Така ситуація склалася завдяки факторам управління та біозахисту.

Компартаменталізація щодо АЧС є державною гарантією забезпечення того, що тварини, вирощені на цьому господарстві, не постраждали від африканської чуми свиней і можуть бути безпечно розподілені в інші райони. Також компартменталізацію підтвердили свинарські ферми на острові Булан, які експортують живих свиней до Сінгапуру.

Уряд пішов на такий крок, оскільки деякі фермери продають заражених свиней чи продукцію з них. а це сприяє подальшому поширенню АЧС у країні.

Джерело: Meat-InformПиво з бананів почали виробляти в Японії

Перше бананове пиво, виготовлене пивоварами у співпраці з експертами оранжереї Саду тропічних рослин і алігаторів півострова Ідзу в Японії, надійшло в продаж 15 березня.

Сад тропічних рослин і алігаторів Атагава об'єднав зусилля з пивоварнею Hansharo Beer Brewing, щоб створити унікальний продукт, який, як передбачається, приверне відвідувачів і відновить потік туристів, який сильно скоротився після пандемії коронавірусу.

В оранжереї саду Атагава зростає 120 бананових дерев 20 різновидів. Коли плоди дозрівають, їх ретельно збирають по одному і відправляють на пивоварню Hansharo, де випускається близько 50 сортів пива в рік.

За словами головного пивовара Дзюнпея Ямада, 12 кілограмів бананів були перетворені в сік, а потім змішані з пивним суслом для отримання 1000 літрів оригінального напою з м'яким банановим смаком.

Пивоварня вже виготовила 1500 пляшок ємністю 330 мілілітрів, кожна за ціною 950 ієн ($ 8,70), включаючи податки. Планується, що в подальшому напій буде продаватися в ресторані пивоварні і в її інтернет-магазині.

Джерело: EastFruit