Держгеокадастр став асоційованим членом Відкритого геопросторового консорціуму (OGC)

Держгеокадастр став асоційованим членом Відкритого геопросторового консорціуму (OGC)
Фото: з відкритих джерел

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру набула асоційованого членства у Відкритому геопросторовому консорціумі (Open Geospatial Consortium – OGC). Відповідну угоду про це 6 грудня 2022 року підписав в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський. Членство Держгеокадастру в OGC триватиме один рік (з можливістю пролонгації), представником у Технічному комітеті OGC визначено заступника Голови Держгеокадастру Дмитра Макаренка.

Членство в OGC надасть можливість доступу до кращих світових практик з розробки стандартів та сервісів у сфері геопросторової інформації для подальшого розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, це також сприятиме обміну досвідом та знаннями для вдосконалення національного геопорталу. Варто зазначити, що у ході написання технічного завдання для розробки національного геопорталу геопросторових даних використовувалися 20 стандартів OGC.

OGC – це міжнародна некомерційна організація, що здійснює діяльність з розроблення стандартів у сфері геопросторових даних і сервісів, створена в 1994 році зі штаб-квартирою у м. Вашингтоні. Організація представляє понад 500 підприємств, державних установ, дослідницьких організацій та університетів з усього світу.

Серед учасників OGC є NASA, Amazon, TRIMBL, GOOGLE, Microsoft, MAXAR, BlackShark, ESA, Apple, Airbus, Esri, Ordance Survey (Великобританія), BKG (ФРН), Kadaster (Королівство Нідерландів), Statens Kartverk (Королівство Норвегія), Міністерство природніх ресурсів Канади.

Саме Міністерство природніх ресурсів Канади як один із стратегічних членів OGC, що можуть на свій розсуд обирати організацію з будь-якої країни світу та призначати для неї безкоштовне членство в OGC, запропонувало Держгеокадастру стати асоційованим членом OGC терміном на один рік.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhgeokadastr-stav-asoczijovanym-chlenom-vidkrytogo-geoprostorovogo-konsorcziumu-ogc
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати