178171
182818

Держпродспоживслужба автоматизує форми ветеринарної звітності

Алгоритми взаємодії приватної та державної ветслужби, перспективи надання адмінпослуг ліцензованими приватними лікарями та установами власникам дрібних домашніх тварин обговорили під час зустрічі голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька та представники ГО «Спілка власників ветеринарної справи».

Окремо також рознлянули digital-реформи Служби, зокрема, уніфікацію форм ветеринарної звітності. Вже наступного року Держпродспоживслужба планує запустити інформаційну систему, де дані подаватимуться через персональний кабінет користувача.

 «Ми домовилися працювати разом над вирішенням багатьох проблемних питань, серед яких – механізми вакцинації проти сказу, видача ветеринарно-санітарних паспортів на тварин, розробка пропозицій з удосконалення діючого законодавства та його модернізації», - розповіла Владислава Магалецька.

Власники ветеринарного бізнесу з Одеси, Харкова, Сум, Вінниці, Полтави озвучили ті питання, які є для них найбільш актуальними. Учасники зустрічі також визначили першочергові кроки для їх вирішення та домовилися про налагодження подальшої тісної взаємодії.Мережа ресторанів Burger King вийде на український ринок

Про це повідомив генеральний директор "Bimbo QSR Україна" Ігор Маріаш, пише Інтерфакс-Україна.

"Цього року, сподіваємося, до України зайде така мережа як Burger King, якої раніше в країні не було, але цього року вони остаточно вирішили зайти", - сказав Маріаш під час круглого столу "Закон про інвестнянь: проекти на перший мільярд" у п'ятницю.

За його словами, мережа знайшла в Україні партнера. Водночас він не назвав компанію.

Корпорація Burger King заснована у 1954 році в США, є однією з найбільших мереж фаст-фуду в світі. Мережа об'єднує 17 тис. ресторанів у всьому світі.

"Bimbo QSR Україна" входить до складу міжнародної хлібопекарської холдингової компанії Grupo Bimbo. У жовтні 2017 року компанія купила пекарню "Іст Болт Україна" (Дніпро), що виробляла булочки для бургерів міжнародної мережі ресторанів швидкого харчування McDonald's.Погодні чинники все ще тримають в напруженості ринки зерна

В Бразилії в регіонах вирощування кукурудзи зберігається посушлива погода, яка підтримує ціни на кукурудзу та пшеницю, тоді як прогнози тривалих опадів та холодів в Україні, Росії, Європі та Канаді можуть затримати сівбу та розвиток посівів.

В центральній частині Бразилії, де вирощують кукурудзу другого врожаю, панує спекотна та суха погода. Протягом тижня опадів в штатах Мату-Гросу і Мату-Гросу-ду-Сул не очікується, а в штаті Парана наприкінці тижня пройдуть незначні дощі. Експерти AgRural знизили прогноз врожаю кукурудзи в країні до 95 млн т (зокрема другого врожаю з 75,1 до 69,6 млн т), тоді як у травневому звіті USDA його зменшили до 102 млн т.

В Аргентині суха погода дозволяє прискорити збирання сої та кукурудзи, темпи якого поступаються торішнім. За даними Зернової біржі Россаріо соя зібрана на 65% площ, а кукурудза - на 35%, тоді як на цю дату торік було обмолочено 85% та 45% площ відповідно. Прогноз врожаю сої залишається на рівні 45 млн т, а кукурудзи – на рівні 50 млн т.

На Середньому Заході США погода сприяє сівбі, а потужні опади наступного тижня покращать зволоженість ґрунту, хоча й затримають посівну.

На Південних Рівнинах погода з періодичними опадами та нормальними температурами сприяє розвитку посівів, а наступного тижня дощі посиляться.

На Північних Рівнинах посуха посилюється, протягом тижня опадів не прогнозується, що погіршує перспективи майбутнього врожаю.

У преріях Канади панує суха та прохолодна погода, яка затримувала початок сівби. Але з наступного тижня підвищення температури та збільшення кількості опадів дозволить прискорити сівбу ярої пшениці та каноли.

В Україні холодна, але без істотних опадів погода дозволила прискорити сівбу, проте наступного тижня її зупинять затяжні дощі та похолодання.

Станом на 6 травня ярими зерновими, зернобобовими та технічними культурами засіяно 51,6% запланованих площ або 8,03 млн га, зокрема:

ярим ячменем – 1326,1 тис га або 95,5% від прогнозу,
ярою пшеницею – 172,2 тис га або 97,5%,
кукурудзою на зерно – 2434,1 тис га або 45,7%,
горохом – 226,4 тис га або 96,2%,
соняшником – 3181,3 тис га або 49,7%,
соєю – 254,8 тис га або 18,2%,
цукровими буряками – 223,1 тис га або 98,3%.

В Росії попри сприятливі для сівби погодні умови станом на 13 травня ярими культурами засіяно 43% запланованих площ або 22,2 млн га у порівнянні з 60% або 31,2 млн га на цю ж дату торік, зокрема:

пшеницею – 4,1 млн га або 32,5% від прогнозу,
ячменем – 4,7 млн га або 61,3%,
кукурудзою на зерно – 1,6 млн га або 56%,
соняшником – 3,7 млн га або 43,6%,
соєю – 543,1 тис га або 17,8%, 
ярим ріпаком – 415 тис га або 33,4%.

Експерти USDA прогнозують гарні врожаї в Україні та Росії, навіть попри затримку сівби.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Хмельниччині елеватор завдав державі збитків на 700 тис. грн

Про це інформує пресслужба ДЕІ, передає Depo.

Відокремлений підрозділ "Війтовецький елеватор" ТОВ "Зерно-Агротрейд" внаслідок порушення законодавства про охорону атмосферного повітря завдав 761,4 тис. грн шкоди. Як повідомили в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області, такі висновки екологи зроюили за результатами планової перевірки, проведеної на підприємстві ще в серпні 2019 року.

Тоді інспектори встановили, що ВП "Війтовецький елеватор" на Волочищині здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами  викидів за відсутності дозволу. 

За інформацією екологів, підприємству направили претензію і в разі відмови від добровільної сплати заподіяних державі збитків, ДЕІ звертатиметься  до суду для примусового стягнення коштів на користь держави.В Україні варто створити фонд продовольчої безпеки

Таку думку висловив член президії Ради з екологічної безпеки України Михайло Костинський, пише Укрінформ.

«В Україні треба створити фонд продовольчої безпеки населення. На сьогодні через неповноцінне харчування недоїдає 8 млн людей, а 1,5 млн - на порозі голоду. В середньому українці витрачають на їжу 53% свого бюджету, тоді як європейці витрачають на харчування лише 13%», - наголосив Костинський.

Він вважає недоступність повноцінного харчування для багатьох українців питанням продовольчої безпеки держави.

«Ми можемо зайти в будь-який маркет і там є все - 20-30 сортів ковбаси, сирів, риба, кондитерка. Але наскільки це доступно населенню? А саме доступність - це ще один рівень безпеки продовольчої. Для порівняння – середня добова норма європейців у кілокалоріях – 3,5 тис. ккал., у американців – до 3,9 тис. ккал., Україна мала цей показник у 91-му році – 3700 ккал., сьогодні ж у середньому – 2600 ккал. А прожитковий мінімум – 2500 ккал., а далі – голод. Тобто, вся країна в середньому по забезпеченості калорійністю перебуває на порозі голоду», - заявив Костинський.

Він пропонує створити фонд продовольчої безпеки населення на кшталт колишнього держрезерву.

«В радянській Україні були державні фонди, коли люди чи регіон потрапляють у біду, а особливо, коли неврожай. Був держрезерв, який працював також і в аграрному секторі. Вирішувалося, чого і скільки треба виробити й закупити в цей резерв, в якому були і тушонка, і морожене м’ясо, і зерно, і цукор. Сьогодні такого поняття, як держрезерв, немає», - зазначив Костинський.

Він вважає таку модель дієвою у кризових ситуаціях.

«Ми проїдаємо кредити й бюджет, бо в нас немає працюючого продуктивного віку. До 7 млн українців, які працюють за кордоном, - це люди, які не створюють жодних фондів і відрахувань. Якби це було створено, можна було б за рахунок бюджету безкоштовно харчувати дітей у школах двічі на день, забезпечити повноцінним харчуванням і лікарні, і в’язниці, і армію тощо», - наголосив Костинський.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ДП «Племрепродуктор «Степове» продадуть на аукціоні

Про це повідомляється на сайті Фонду Держмайна України.

Уточнюється, що підприємство спеціалізується на виробництві і реалізації м'яса великої рогатої худоби; вирощуванні племінної худоби, а також їх реалізації; вирощуванні зернових, олійних і кормових культур; переробці зернових, олійних культур, молочної та м'ясної продукції.

Загальна площа становить близько 7 тис га.

Вартість в повідомленні на сайті не уточнюється.