Держпродспоживслужба пропонує створити лабораторію для аналізу якості вина

Держпродспоживслужба пропонує створити лабораторію для аналізу якості вина
Фото: з відкритих джерел

Держпродспоживслужба пропонує створити лабораторію для проведення аналізу якості виноробної продукції. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час пресконференції «Ситуація на українському ринку вина. Результати засідання Дегустаційної комісії». 

Напередодні Укрвинпром спільно з Держпродспоживслужбою, за участю представників АМКУ, ДПС, Мінагрополітики, Мінекономіки та Асоціації сомельє України провели дегустацію з визначення органолептичної оцінки якості виноробної продукції, під час якої випробували понад 400 зразків виноробної продукції вітчизняного та імпортного походження, закупленої комісійно у торговельних мережах України.

Як розповів генеральний директор корпорації Укрвинпром Володимир Кучеренко, за результатами 30% виноробної продукції імпортного походження мають порушення у маркуванні. Імпортні напої на основі вина – 90% порушень. Серед порушень – деякі алкогольні напої на основі вина продаються як вино, нечітко вказано імпортера, напівсухі вина продаються як сухі тощо.

«Для того, щоб прибрати з полиць неякісні вина сумнівного походження потрібно мати можливості для їх широкого виявлення. Для цього в нас сьогодні таких можливостей немає. Тож пропонуємо створити лабораторію для проведення аналізу якості виноробної продукції», – зазначила Владислава Магалецька.

За словами Владислави Магалецької, лабораторія може бути створена на базі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, для чого необхідно закупити відповідне обладнання, або така лабораторія може бути створена бізнесом й акредитована за встановленою процедурою.

Під час прес-конференції Владислава Магалецька закликала споживачів бути уважними при купівлі будь-якої виноробної продукції. Так, при купівлі вина особливу увагу слід звертати на дату виготовлення, термін та умови реалізації. Будь-які харчові продукти рекомендовано купувати в торговельній мережі та зберігати розрахунковий документ, що підтверджує факт та місце придбання харчового продукту. У випадку придбання неякісного товару потрібно звертатися до Держпродспоживслужби для захисту ваших прав.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhprodspozhyvsluzhba-proponuye-stvoryty-laboratoriyu-dlya-analizu-yakosti-vyna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати