Держпродспоживслужба забезпечує проведення фітосанітарних заходів в умовах воєнного стану

Держпродспоживслужба забезпечує проведення фітосанітарних заходів в умовах воєнного стану
Фото: з відкритих джерел

Як і раніше, так і наразі, в умовах воєнного стану, на території України здійснюється видача фітосанітарних сертифікатів на підставі фітосанітарних процедур, проведених відповідно до фітосанітарних заходів країни-імпортера або міжнародних договорів України.

За період воєнного стану (з 24 лютого по 01 вересня 2022 р.) державні фітосанітарні інспектори при експорті здійснили фітосанітарні процедури до 8,8 млн. тонн зернових та олійних культур, в тому числі: кукурудзи – 4,2 млн. тонн, ячменю – 448,5 тис. тонн, соняшнику – 1,1 млн. тонн, пшениці – 2,6 млн. тонн, сої – 408 тис. тонн.

З метою реалізації державної політики в сфері карантину рослин в умовах воєнного стану та для спрощення умов ведення бізнесу, Держпродспоживслужбою прийнято активну участь в розробці пропозицій до прийнятої Урядом постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 № 398 «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану», якою врегульовано право суб’єктів господарювання звертатися та отримувати документи, адміністративні послуги та фітосанітарні процедури у будь-якому територіальному органі та будь-якій фітосанітарній лабораторії Держпродспоживслужби.

Окрім встановлення фітосанітарного стану вантажів з об’єктами регулювання, що є невід’ємною складовою фітосанітарних процедур, державним фітосанітарним інспектором проводиться встановлення фітосанітарного стану території країни, яке не можливе без проведення фітосанітарної експертизи.

На підставі висновку фітосанітарної експертизи, який видається фітосанітарною лабораторією, державний фітосанітарний інспектор визначає фітосанітарний стан вантажу чи території країни та приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів, а також оформлює відповідні фітосанітарні документи.

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhprodspozhyvsluzhba-zabezpechuye-provedennya-fitosanitarnyh-zahodiv-v-umovah-voyennogo-stanu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати