Дешевше не буде: як зміняться ціни на продукти

Дешевше не буде: як зміняться ціни на продукти
Фото: з відкритих джерел

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин озвучив для видання “Коментарі” прогноз цін на продукти в жовтні, розповівши, як зміняться цінники і чому.

“Дешевше навряд чи щось стане. У нас зараз етап найнижчих цін, період збору врожаю. Далі все буде тільки дорожчати. Наприклад, хліб в жовтні зросте приблизно на 1,5%. Практично всі сорти”, — зазначив експерт.

За словами Пендзина, більш-менш стабільними будуть ціни на соняшникову олію. Принаймні до закінчення збору насіння. Максимум — зростання на 0,5%. Цукор також буде більш-менш стабільний в ціні (0,5%, максимум — 1% зростання). Ажіотажний річний попит на нього закінчився, а цукор нового врожаю ще не з’явився.

“Овочева група, борщовий набір будуть рости в ціні. Близько 2-3% додасть в ціні майже все. Але поки відбувається надходження продукції з відкритого грунту, приблизно до середини жовтня, якщо заморозків не буде, серйозного зростання цін на цей вид продукції не відбудеться “, — додав економіст.

Ціни на молоко, за словами Олега Пендзина, також підуть вгору. Тварин переводять на закрите утримання, відводять із відкритих пасовищ, вже холодно. Як наслідок — буде падати обсяг молочної сировини, а тому ціна збільшиться, але не сильно. Це буде залежати від погодних умов. Якщо в перші тижні жовтня буде тепло, бабине літо, то зростання цін на молокопродукцію ми побачимо, швидше за все, до кінця місяця.

“Вартість м’яса навряд чи буде сильно зростати. У жовтні немає серйозних свят, предметів для зростання попиту. Максим 1,5-2% зростуть в ціні свинина, яловичина. Курятина може зрости трохи більше, тому що на світовому ринку ціна йде вгору на кукурудзу (корм для курей). Але позамежних цифр точно не буде “, — резюмував Олег Пендзин.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deshevshe-ne-bude-shho-bude-z-czinamy-na-produkty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН