Дешевих яблук не буде: якою буде ціна цього сезону

Дешевих яблук не буде: якою буде ціна цього сезону
Фото: з відкритих джерел

2021 рік став неврожайним не лише для багатьох виробників кісточкових і зернових, адже від негоди постраждали і яблука. Через зменшення пропозиції товарного яблука ціна його буде вищою. Також зменшаться обсяги експорту продукту, повідомляє SEEDS.

“В Урожайний рік збираємо із 125 гектарів близько 40 тонн плодів. Вінниччина добре підходить для вирощування яблук. Ми вносимо менше хімії, у яблук інший смак. Утім, цього року, щоб врятувати урожай, обприскувати довелося частіше, ніж зазвичай”, – говорить Валерій Костильов, керівник садівничого товариства у Вінницькій області.

Говорити про ціну на яблука в Україні говорити ще зарано, утім ще навесні фахівці прогнозували, що роздрібна вартість деяких сортів може сягати 70 гривень за кілограм.

“Поки не зрозуміло, яку кількість плодів братимуть закупівельники, та якої якості”, – говорить директор агрокомплексу з Вінниччини Ярослав Андрушко. Але, однозначно, ціни будуть вищими за торішні.

Врятувати від наслідків неврожаю можуть захисні сітки від граду та інші технології, а нетоварне яблуко можна переробити. Утім усе це означає залучення мільйонних інвестицій, до чого малі фермери не готові.

Також виходом може бути зростання доданої вартості яблук за допомогою інновацій, і такі приклади в Україні вже є. Садівники з Вінницької області вирощують яблука з різними зображеннями.

Під замовлення на яблуках можна утворити різні картинки. Найчастіше замовляють логотипи компаній, смайлики чи написи «I love you», розповіла в коментарі для видання Вінниця.info власницякомпанії-виробника незвичайних фруктів Надія Гладько.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deshevyh-yabluk-ne-bude-yakoyu-bude-czina-czogo-sezonu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати