174499

Детінізація агросектору: аграрії закликають депутатів підтримати законопроєкт про податок на 1 га

Усунути проблемні питання тіньової оренди сільськогосподарських земель та тіньового ринку сільгосппродукції, а також підтримати один із зареєстрованих у ВР законопроєктів, якими вводиться вирівнювання податкового навантаження на 1 га сьогодні закликав голова ВАР Андрій Дикун голову комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ Данила Гетманцева.

У своєму зверненні голова ВАР наголосив, що тіньовий обробіток землі породжує нерівні умови конкуренції між "тіньовиками" та легальними агровиробниками. Тому дане питання стоїть сьогодні надзвичайно гостро.

"Це призводить до розквіту корупції, втрат надходжень податків до бюджетів всіх рівнів, а також подальшого зростання частки землі, що знаходиться в тіньовій обробці, що досягла в 2018 році приблизно 40% всіх с/г земель", - наголошує голова ВАР.

Більше того: малі фермери, які працюють легально, опинились сьогодні в особливо скрутному становищі. Адже, на відміну від холдингів, вони не можуть компенсувати нерівність в податковому навантаженні з «тіньовиками» за рахунок економії на ефекті масштабу.
Збереження такої ситуації веде до повного знищення малих фермерів, які є сумлінними платниками податків та ведуть своє господарство легально.

Аграрний сектор чекає на усунення несправедливої ситуації, що склалась, та забезпечення рівних умов роботи.

«ГС "Всеукраїнська Аграрна Рада", від імені своїх членів, закликає Вас зробити все можливе для якнайшвидшого прийняття одного із законопроєктів: №3131, №3131-1 та №3131-2, кожен з яких призведе до детінізації вітчизняної аграрної галузі шляхом вирівнювання податкового навантаження» - наголошується у зверненні.

Гречка стане "золотою": як зміниться ціна через тиждень і через місяць

Два тижні тому набули чинності нові правила "держрегулювання" цін на продукти першої необхідності і товари медичного призначення, пише "Сьогодні".

Згідно з постановою КМУ №341 від 22 квітня, про плани підвищити ціну на будь-який з цих товарів на 5-10% потрібно повідомляти за три дні до початку застосування нової ціни, про підвищення ціни на 10-15% – за два тижні, на 15% і більше – за місяць.

Однак виявилося, що "держрегулювання" в нинішньому вигляді – зовсім не перешкода для підвищення цін. Принаймні зі списку соціально значимих продуктів, в якому налічується всього 10 найменувань, не виявили оголошень про підвищення цін тільки на два продукти: молоко і масло. Інші або вже дорожчають, або повинні подорожчати найближчим часом.

Незабаром може істотно зрости в ціні такий популярний продукт, як гречка. Прийдешню зміну ціни задекларували вже десятки магазинів (в тому числі мережевих), мова йде про продукцію кількох виробників.

Так, у одного з виробників ціна гречки зросте майже на 50%. Тобто замість 47-52 грн за кілограм гречка цього виробника буде коштувати 75-80 грн. Але оскільки такі серйозні зміни цін продавцям наказано декларувати за місяць, а зробили вони це лише днями, 25-26 травня, то слід очікувати, що нові цінники в магазинах ми побачимо тільки до кінця червня.

У той же час гречка інших виробників, як очікується, зросте в ціні лише на 10-15%. Таку зміну цін, нагадаємо, можна декларувати за 14 днів до зміни цінників. А вона була задекларована майже відразу після того, як запрацював реєстр. Значить, подорожчання станеться вже через тиждень.

В Україні дешевшає черешня

На українських ринках дешевшає черешня. За ягоду правлять від 60 до 70 гривень за кілограм. Тоді як черешня із більшості сусідніх країн стартує від 75 до 130 гривень, пише ТСН.

Найнижчі ціни на ягоди з Молдови та Узбекистану. Їхня ціна варіюється від 48 до 55  гривень за кілограм. 

Наприкінці травня на ринку з'явилася перша рання черешня з  Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей. Садівники занепокоєні, бо дощі, які спостерігаються зараз по всій території України,  можуть негативно вплинути на врожай і якість черешні. Черешневі сади також  істотно постраждали від весняних заморозків.

"Миронівський хлібопродукт" за перший квартал отримав $ 174 млн збитків

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) за підсумками першого кварталу 2020 року одержав $ 174 млн чистого збитку проти $ 33 млн чистого прибутку за аналогічний період 2019 року.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Згідно з повідомленням холдингу на сайті Лондонської фондової біржі у вівторок, його виручка збільшилася на 2% - до $ 443 млн.

Операційний прибуток МХП скоротився на 6% - до $ 47 млн, валовий виріс на 14% - до $ 92 млн. EBITDA компанії в звітному періоді зросла на 16% - до $ 96 млн, EBITDA margin - до 22% з 19% в першому кварталі 2019 року .

"Чистий збиток в розмірі $ 174 млн у порівнянні з прибутком в $ 33 млн за перший квартал 2019 року пов'язаний з $ 182 млн збитків від безготівкового переказу іноземної валюти в першому кварталі 2020 року", - пояснили в МХП.

Чистий прибуток до курсових різниць за січень-березень 2020 року склав $ 8 млн, що на 33% нижче, ніж за аналогічний період роком раніше.

Червень буде теплішим за середню норму - Укргідрометцентр

За прогнозом Укргідрометцентру середня температура першого місяця літа 2020 року буде вищою за багаторічні значення на 1,5°С. Червень в Україні буде теплішим за середню багаторічну норму на 1,0-1,5°С., повідомила прес-служба відомства.

За прогнозом синоптиків середня місячна температура передбачається 18-22° тепла (в горах 14-15° тепла). Зазвичай, як уточнюють у Укргідрометцентрі, температура червня знаходиться в межах 16-21° тепла. Хоча абсолютний максимум температури повітря для цього місяця за результатами багаторічних спостережень в Україні становить 39°С.

При цьому місячна кількість опадів очікується на рівні 43-90 мм, а в Карпатах та місцями на Прикарпатті – 105-156 мм. Це відповідає середнім багаторічним значенням. Вони для червня складають 44-95 мм, на півдні країни – 33-42 мм, а в Карпатах та на Прикарпатті – до 100-187 мм

За оновленими даними системи дистанційного зондування Землі з космосу (ДЗЗ), прогноз посухи зберігається для регіону Приазов’я, частини Миколаївської і Одеської областей.

Штучну фуа-гра виготовлятимуть за допомогою біореактора

Теґи: 

7,4 млн доларів США інвестували в Японії в виробництво штучної фуа-гра. Стартап IntegriCulture, який спеціалізується на створення штучного м’яса у лабораторних умовах, для виготовлення псевдогусячої печінки планує збудувати біореактор.

Загалом стартап із Токіо отримав від інвесторів близько 10 млн доларів. Частину залучених інвестицій керівництво фудтех-стартапу планує направити на R & D в сфері лабораторного вирощування м’яса. Крім біореактора, компанія має намір побудувати ще один виробничий об’єкт. Першим комерційним продуктом IntegriCulture стане фуа-гра на клітинній основі.

Для виготовлення традиційного фуа-гра використовується печінку перегодованих гусей. Завдяки спеціальним режимом годування гусяча печінка збільшується в десять разів, це викликає страждання птахів.

Стартап планує почати поставки штучної фуа-гра в заклади громадського харчування вже наступного року. У роздрібних магазинах продукт з’явиться не раніше 2023 року.

Відповідно до недавнього прогнозом до 2030 року 10% представленого на світовому ринку м’яса матиме штучне походження. До 2032 року обсяг ринку клітинного м’яса досягне 600 млн доларів США.

Джерело: Meat-Inform