Детінізація агроекспорту збільшить бюджет на мільярди

Детінізація агроекспорту збільшить бюджет на мільярди
Фото: з відкритих джерел

300 мільйонів гривень мають додатково надійти до бюджету Одеської області та мільярди гривень в державний бюджет вже до кінця цього року, якщо всі підприємці працюватимуть згідно з меморандумом про співпрацю бізнесу з Одеською ОВА. Про це УНН повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

За словами очільника Одеської ОВА, український бюджет може втрачати в офшорах значну частину доходу держави. З метою детінізації ринку був створений меморандум, який має забезпечити прозорість ланцюгів постачання від виробника до споживача. Зокрема підтверджувати походження та якість української агропродукції, яка постачається на світові ринки.

“Якщо всі будуть працювати у рівних умовах, то нам вдасться додатково повернути валютну виручку як в обласний бюджет так і державний. Це близько 300 мільйонів гривень для регіону та мільярди гривень в держказну. Головна мета меморандуму в тому, щоб всі працювали згідно чинного законодавства”, — розповів Олег Кіпер.

Ініціативу Кіпера підтримали у Верховній раді. Реалізація документу дійсно сприятиме детінізації експорту зернових і збільшенню надходжень у бюджет України, переконаний член аграрного комітету, народний депутат Дмитро Соломчук.

«Меморандум був ініційований головою ВЦА Одеської області для того, щоб вивести у білу експорт зерна. Щоб експорт здійснювався тільки по безготівковому рахунку. І щоб аграрії могли отримувати більшу ціну, а держава Україна – більше надходжень до бюджету з податків. Бо, на жаль, різні були моменти протягом року. На мій погляд, це дуже добрий намір голови ВЦА: те, що він хоче, щоб одеські порти працювали у білу. Дай Бог, щоб йому це вдалося», – заявив він.

До ініціативи Кіпера доєдналися Українська зернова асоціація, яка об’єднує великих експортерів, а також компанії «Нібулон» і «Дельта Вілмар Україна».

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/detinizacziya-agroeksportu-zbilshyt-byudzhet-na-milyardy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  10 Грудня

  Найбільше зросли ціни на яблуко: в Україні фрукти подорожчали за рік на 24%

  9 Грудня

  Фермери з Чернігівщини вивели породу свиней, адаптованих до умов традиційного сільського утримання

  10 регіонів України вже повністю завершили жнива

  Новорічні фрукти вдарять по гаманцю: скільки доведеться викласти за мандарини та апельсини

  АМКУ оштрафував компанії за змову на одному з перших аукціонів із продажу спиртзаводів

  8 Грудня

  Легендарний виробник фастфуду випустив парфуми з запахом смаженої курки

  McDonald’s відкриє 10 000 ресторанів і намірився відібрати частину ринку у Starbucks

  Україна має потенціал для розвитку успішної молочної галузі

  Виробники оливкової олії в Європі стикаються з проблемами, які загрожують галузі

  Дозволи на експорт молочки до ЄС мають 55 українських переробників

  БІЛЬШЕ НОВИН