Детінізація обігу водних біоресурсів – один з кроків на шляху приєднання України до ЄС

Детінізація обігу водних біоресурсів – один з кроків на шляху приєднання України до ЄС
Фото: з відкритих джерел

За участі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держрибагентства, Офісу ефективного регулювання (BRDO), громадськості та експертів галузі відбулося чергове засідання робочої групи з питань розвитку рибного господарства України, сформованої Мінагрополітики.

Під час заходу презентовано попередню концепцію проекту Закону України «Про забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів та продукції з них», розробленого з метою сталого управління водними біоресурсами шляхом імплементації в українське законодавство європейських норм.

Проектом документу визначено основні правові та організаційні засади простежуваності походження водних біоресурсів та продукції, виробленої з простежуваних видів водних біоресурсів, починаючи з етапу вилову риби та закінчуючи етапом реалізації кінцевому споживачу.

«Це надзвичайно важливий законопроект для виконання Україною окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС. Водночас він відкриває нові можливості для експорту нашої рибопродукції, залучення дотацій, фінансової або технічної допомоги. Імплементація документу про простежуваність походження риби забезпечить наших споживачів якісною продукцією, а також виключить можливість легалізації незаконно добутої риби та суттєво скоротить «тіньовий обіг» водних біоресурсів в цілому», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Що саме передбачено цим законопроектом? 

По-перше, створення електронної системи простежуваних видів водних біоресурсів, яка міститиме відомості про:

– простежувані види водних біоресурсів;

– вилов або вирощування в умовах аквакультури;

– продукцію переробки з водних біоресурсів;

– продавців промислового вилову водних біоресурсів та продуктів аквакультури;

– перші операції продажу;

– походження простежуваних видів водних біоресурсів та/або продукції з них;

– місце вивантаження водних біоресурсів та продукції з них.

По-друге, створення електронних товарно-транспортних накладних, які будуть супроводжувати продукцію при транспортуванні і міститимуть інформацію про продавця, покупця, перевізника, ідентифікаційний номер кожної партії, обсяги та види водних біоресурсів, пункти навантаження та розвантаження, географічне походження партій тощо.

Слід також зауважити, що проектом документу передбачаються окремі процедури простежуваності для продукції аквакультури та під час здійснення промислового вилову водних біоресурсів.

У ході засідання члени робочої групи обговорили проблемні питання щодо простежуваності, зокрема, червонокнижних та осетрових видів риб.

За результатами обговорення Віталій Головня зазначив, що всі отримані конструктивні пропозиції та зауваження будуть враховані та опрацьовані і найближчим часом буде презентовано безпосередньо вже драфт законопроекту.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/detinizacziya-obigu-vodnyh-bioresursiv-odyn-z-krokiv-na-shlyahu-pryyednannya-ukrayiny-do-yes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати