Деякі компанії готові перевозити українську агропродукцію після припинення «зернової угоди»

Деякі компанії готові перевозити українську агропродукцію після припинення «зернової угоди»
Фото: з відкритих джерел

Деякі міжнародні компанії готові перевозити українську агропродукцію навіть за умови припинення дії “зернової угоди”.

Про це заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, пише Укрінформ.

“Уряд України заклав у бюджет 20 млрд грн для страхування суден, які будуть готові ризикувати й заходити під завантаження, якщо “зернова угода не працюватиме. Деякі такі приватні компанії вже є”, – сказав він.

Соломчук наголосив, що “зерновий коридор” працюватиме навіть у разі виходу російської федерації з угоди.

“Найбільше по експорту є перевезення по Дунаю. На сьогодні, це 3 млн тонн. На жаль, через західні кордони: Польські, Угорські, Словацькі, об’єми експорту дуже маленькі, а саме до 300 тисяч тонн на місяць. Також є доступний експорт автошляхами через Румунію. І якщо по чорному морю взагалі не буде можливості експортувати, то орієнтовно ми точно зможемо 3.7-3.8 мільйона тонн забезпечувати світ сільськогосподарською продукцією”, – повідомив Дмитро Соломчук. 

Зауважимо, у кремлі відмовилися від продовження “зернової угоди”, дія якої завершилася 17 липня.

Що відомо про “зернову угоду”

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 17 липня.

Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.

Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deyaki-kompaniyi-gotovi-perevozyty-ukrayinsku-agroprodukcziyu-pislya-prypynennya-zernovoyi-ugody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати