Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування
Фото: з відкритих джерел

У Мінагрополітики працюють над вирішенням питання відновлення кредитування для агровиробників з територій, наближених до зони бойових дій. Про це виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький повідомив під час конференції «Аграрний сектор – шлях від збереження до відновлення».

«Об’єктивно кредитування фермерів на цих територіях зараз майже не відбувається. Ми попросили від банків надати нам інформацію про кількість заявок з цих територій, і кількість відмов. В кінці травня очікуємо статистику і будемо вирішувати це питання в межах нашої робочої групи», – пояснив Тарас Висоцький.

Виконуючий обов’язки Міністра зазначив, що Мінагрополітики і Мінекономіки разом з банками мають напрацювати потенційні варіанти страхування, щоб аграрії могли отримати кредитування, а також залучити кошти донорів.

«Якщо можна було б запровадити пільгове страхування, наприклад, в межах програми «Ukraine Facility», які заплановані на підтримку бізнесу, тоді інструмент виглядав би так: є страховка, фактично воєнна страховка, яка є елементом застави, і під неї банк вже дає кредит. По іншому запровадити кредитування на цих територіях буде складно», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також додав, що найближчим часом очікується розгляд можливості законодавчо врегулювати питання кредитних заборгованостей аграріїв з окупованих територій. Відповідний законопроект зараз на розгляді у парламенті.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dlya-kredytuvannya-agrariyiv-na-pryfrontovyh-terytoriyah-neobhidno-rozrobyty-umovy-strahuvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати