Tempo950x100

Tempo300x100

Для малого та середнього агробізнесу буде катастрофою можливе скасування єдиного податку

Для малого та середнього агробізнесу буде катастрофою можливе скасування єдиного податку
Фото: з відкритих джерел

Днями відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку на тему: “Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України”. Інтереси аграрного бізнесу представив заступник голови ВАР Денис Марчук. Аграрії виступають за збереження єдиного податку, збільшення кредитних лімітів “5-7-9” до 150 млн грн та прийняття законопроєкту про торговельні мережі.

“Одне з питань, яке дуже турбує малих та середніх товаровиробників – спрощене оподаткування. Тому що для нас буде катастрофою можливе скасування чинної системи оподаткування 4 групи, коли сплачується  податок  у вигляді відсотку на гектар. Це та норма, яка дає виживати малому та середньому аграрному бізнесу в умовах війни. Наведу статистику Світового банку, який констатує, що прямі та непрямі збитки товаровиробників становлять близько  40 млрд доларів, а тільки прямі збитки через низькі ціни на агропродукцію сягають 3 млрд євро.  

Тому, коли йдеться про перехід на загальну систему оподаткування під 18%, то від цього, у першу чергу, постраждає сама держава. Переводити нерентабельну галузь на загальну систему оподаткування є нелогічним, бо тоді податок на прибуток не буде з чого справляти. Аграрії просто звітуватимуть про отримані збитки. Натомість, перебуваючи на 4-й групі єдиного податку товаровиробники в будь-якому випадку платять фіксований податок, який держава може обраховувати при плануванні майбутніх бюджетних витрат”, – зазначив Денис Марчук.

В контексті євроінтеграції спрощене оподаткування – це єдиний момент,  який робить українських товаровиробників конкурентними з європейськими фермерами.

Друге питання, на якому наголошують аграрії – принцип системи кредитування, який ефективно працює в рамках програми “5-7-9”, але має проблемне місце у розрізі низьких кредитних лімітів.

“Йде третій рік  війни, тож кредитні ліміти у 90 млн грн багатьма товаровиробниками вичерпані. На жаль, кредитування в таких умовах не призводить  до розвитку, оскільки виробники змушені перекредитовуватися. Ліміти потрібно збільшити щонайменше до 150 млн грн. Пропонуємо розпочати збільшення кредитних лімітів з молочно-товарних ферм, які виробляють додану вартість так само, як і переробники, для яких держава вже збільшила ліміти”, – запропонував заступник голови ВАР.

Третій фактор, на який звертають увагу товаровиробники, це законопроєкт про торгівельні мережі.

“Аграрії часто стають заручниками ситуації, коли мережі вчасно не виплачують кошти. Потрібний законопроєкт буде розглянуто 12 лютого, тому ми просимо знайти зусилля, щоб вирішити ці питання і допомогти всім гілкам бізнесу”, – резюмував Денис Марчук.

Перегляди: 79
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dlya-malogo-ta-serednogo-agrobiznesu-bude-katastrofoyu-mozhlyve-skasuvannya-yedynogo-podatku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН