Для відновлення агросектору наразі потрібно майже $6 млрд

Для відновлення агросектору наразі потрібно майже $6 млрд
Фото: з відкритих джерел

Галузі рослинництва і тваринництва дуже постраждали від війни, але Україна продовжує годувати світ, бо це місія аграріїв.

Про це голова ВАР Андрій Дикун розповів в ефірі «Суспільне»:

«У нас є з чим звертатися до світу. У глобальній продовольчій безпеці Україна посідає значне місце, тож нам разом треба відновлювати аграрний потенціал. Аграріям складно і на окупованих територіях, і на тих, де військові дії не відбувалися. Ми отримали не рекордний, проте хороший урожай. Продовольчий фронт тримати складно, але ми впораємось, це наша місія».

Галузь рослинництва страждає і на безпечних  територіях.

«Сьогодні страждає класичне сільське господарство – ті фермери, що вирощують кукурудзу, ячмінь, соняшник. Тому що з блокадою чорноморських портів ми нічого не могли вивезти. Зараз  працює Стамбульська угода, ціни пішли трохи вгору. Ті, хто займаються рослинництвом, у складному стані, бо логістика до портів шалено дорога. Навіть якщо веземо в Польщу і виходимо «в нуль»,  то це супер,  бо більшість аграріїв працюють у мінус», – зазначив Андрій Дикун.

На територіях, де велися бойові дії, була окупація, там сильно постраждала молочна галузь. «Катастрофічний стан фермерів  в Сумській, Чернігівській, Харківській областях. На Запоріжжі є господарства повністю випалені «градами». Та сама ситуація в Херсонській області», – додав очільник ВАР.

Держава робить багато для фермерів, але аграрна галузь потребує підтримки світу. «Агросектору для відновлення не вистачає близько 5-6 млрд доларів. Держава немає таких коштів через війну, тут сподіваємося на донорів, на закордонних партнерів», – резюмував Андрій Дикун.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dlya-vidnovlennya-agrosektoru-narazi-potribno-majzhe-6-mlrd
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати