До кінця 2022/23 МР Україна може експортувати ще 800 тис. тонн соняшникової олії

До кінця 2022/23 МР Україна може експортувати ще 800 тис. тонн соняшникової олії
Фото: з відкритих джерел

У вересні-квітні 2022/23 МР з України було експортовано 3,8 млн тонн соняшникової олії, що на 12% перевищує аналогічний показник минулого МР. До кінця поточного олійного сезону (травень-серпень) Україна може експортувати ще близько 0,8 млн тонн цієї продукції. Такий прогноз озвучив керівник аналітичної служби ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

Враховуючи запаси соняшнику в країні, виробництво та експорт соняшникової олії в травні-серпні 2022/23 МР можуть стати мінімальними для зазначеного періоду за більш ніж 9 сезонів, зазначив експерт.

«Подальший експорт визначатиметься кількома чинниками: робота «зернового коридору», достатні запаси олійної сировини та продукції в основних імпортерів – країн ЄС, скорочення закупівель Польщею на тлі внутрішніх протестів. Також вплинуть імовірне скорочення виробництва олії в Україні внаслідок обмежених запасів соняшнику та тривалий низхідний ціновий тренд на світовому ринку соняшникової олії», – наголосив А. Купченко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/do-kinczya-2022-23-mr-ukrayina-mozhe-eksportuvaty-shhe-800-tys-tonn-sonyashnykovoyi-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати