Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів
Фото: з відкритих джерел

Станом на 19 лютого Україна з початку місяця експортувала автомобільним транспортом 265 тис. тонн агропродукції, порівняно зі 138 тис. тонн у січні та 246 тис. тонн у грудні за аналогічний період. Про це повідомляє Spike Brokers.

«Найбільшу частку експорту становила олія соняшникова та цукор», – вказується в повідомленні.
Разом з цим зазначається, що щоденні темпи автомобільного експорту почали зменшуватися через низку блокувань пунктів пропуску з боку Польщі. У зв’язку з цим добовий показник пропуску агропродукції через польський кордон зменшився в 6 разів – з 6 тис. тонн вантажу на добу на початку лютого до 1 тис. тонн на добу станом на 19 лютого.

Робота інших пропускних пунктів на кордоні з Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою здійснюється без перешкод, що компенсує частково зниження темпів пропуску через польський кордон.

«Ставки фрахту в напрямку Західної та Центральної Європи підвищились через необхідність перевізникам об’їздити кордон з Польшею», – зауважили фахівці.
Також зазначається, що ринкові ставки при транспортуванні із заходу України станом на 21 лютого становлять: до центральної та північної Італії – 125-145 євро, до півночі Болгарії – 70-100 євро, до сходу Німеччини – 100-140 євро.

При автоперевезеннях з центру України вказані ставки наразі є такими: південь Румунії – 90-120 євро, українські порти Дунаю – 45-55 євро, порти Великої Одеси – 25-40 євро.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 32
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dobovyj-propusk-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi-cherez-kordon-z-polshheyu-z-pochatku-lyutogo-zmenshyvsya-v-6-raziv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати