Дослідження ефективності агрегатів LOZOVA MACHINERY: підсумки, частина ІІ

Дослідження ефективності агрегатів LOZOVA MACHINERY: підсумки, частина ІІ
Фото: з відкритих джерел

Минулого місяця LOZOVA MACHINERY підбивали підсумки першого етапу дослідження ефективності ґрунтообробних агрегатів. Сьогодні продемонструємо результати другого етапу – робота чотирьох різних машин у першій стерньовій обробці ґрунту на стерні соняшнику.

Нагадуємо, що в польових випробуваннях узяли участь агрегати, які призначені для поверхневого, дрібного обробітку ґрунту з одночасним його подрібненням, підрізування кореневої системи бур’янів та пожнивних залишків, їх часткового загортання та мульчування поверхні поля:

– рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6 із робочим органом ніж-ротор;

– борона вертикальної обробки Verti-till DUCAT UVT-6 із турбо-диском;

– коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 із варіодиском;

– тяжка зубова борона LIRA XL-21 (штригель).

Висота стерні соняшнику становила 181,7 см, маса рослинних залишків – 1268,6 г/м². Вологість ґрунту – 7,0…8,6, твердість – 0,44…2,68 МПа. Умови випробування були дуже складні. Оцінювалася якість роботи за такими критеріями: гребнистість дна, кришення ґрунту, вміст агрономічно-цінних агрегатів, підготовка залишків до розкладання та мульчування, ефективність підрізання стерні та бур’янів.

Дукат RST.jpg

Робота всіх чотирьох знарядь відрізняється як по ячменю, так і по соняшнику. І для вибору найбільш ефективної техніки потрібно розуміти, для яких цілей вона потрібна.

таблица.pngЗа результатами випробування DUCAT RST з робочим органом ніж-ротор на соняшнику виявився найефективнішим із візуально гарною обробкою. Агрегат забезпечив майже стовідсоткове підрізування стерні та бур’янів, 70 мульчування поверхні подрібненими залишками. Обладнання продемонструвало найкращий результат із розщеплення стебел.    

Розщеплення стебел.png

Коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 є найкращою у підрізанні бур’янів
і стерні, а також у закладанні їх у ґрунт. Це говорить про якісну роботу варіодисків. Подрібнення, розщеплення та мульчування залишків борона виконує так само добре, проте за показниками трохи поступається ротаційному подрібнювачу та агрегату вертикальної обробки.  

Дукат-2,5.jpg

Найбільш ефективним ґрунтообробним знаряддям в мульчуванні є агрегат DUCAT UVT-6 Verti-till. Турбо-диск забезпечив мульчування понад 80 подрібнених та розщеплених пожнивних залишків соняшнику.    

Підрізання стерні.png

Зубопружинна борона LIRA XL-21 стерню не підрізає, а завдяки важкій рамі та зубним робочим органам виконує вичісування стеблистих залишків та бур’янів на середньому рівні. Це говорить про те, що агрегат не зовсім підходить для стерньової обробки поля саме з високою стернею великостеблових культур, але дозволяє проводити середню за якістю обробку з максимальною продуктивністю. 

20210915_180255.jpg

Від грудкуватості верхнього шару ґрунту залежить стійкість ґрунту до вітрової ерозії та можливість проводити наступну технологічну операцію. Польове дослідження показало, що всі ґрунтообробні знаряддя забезпечують необхідні параметри структури ґрунту і гребнистості її дна. 

За результатами досліджень експерти дали свої рекомендації щодо найефективнішого застосування знарядь на першій обробці ґрунту після збирання соняшнику.

Гребнистистість.png

1. DUCAT RST-6 – для мінімальної обробки ґрунту з підрізанням кореневої системи стерні та бур’янів без її видалення, подрібнення грудок великого діаметра та вирівнювання поверхні; розщеплення та мульчування поверхні ґрунту подрібненими рослинними залишками великостеблових культур.

2. DUCAT UVT-6 Verti-till – для поверхневої обробки стерні, розщеплення та мульчування поверхні ґрунту подрібненими рослинними залишками з метою збереження вологи та провокації проростання падалиці.

3. DUCAT-2,5 – для мінімальної обробки ґрунту з ефективним підрізанням, подрібненням та закладенням у ґрунт рослинних залишків, провокування проростання насіння падалиці, збагачення ґрунту органікою.

4. LIRA XL-21 – для поверхневої обробки верхнього шару ґрунту на глибину до 6 см з метою провокування рівномірного проростання насіння падалиці; розподіл скупчень рослинних залишків по полю.

Лира.jpg
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/doslidzhennya-efektyvnosti-agregativ-lozova-machinery-pidsumky-chastyna-ii
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  13 Червня

  Як правильно поливати влітку

  Підтримка аграріїв у зоні війни: шість ключових змін

  Фіни готові навчити півтори сотні компаній дешево вирощувати лабораторне м’ясо

  Німеччина планує щомісячно забезпечити експорт понад 7 млн тонн української агропродукції

  Єгипетський GASC знову придбав 460 тис. т європейської пшениці за зниженими цінами, не купуючи дорогу російську пшеницю

  З України вперше відправлять гуманітарний вантаж олії в рамках продовольчої програми ООН

  Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму

  Скільки тонн кормів витратили фермери на годівлю сільгосптварин

  Український соняшниковий шрот збільшує присутність на ринках ЄС, тоді як на китайському – скорочується

  Український агрохолдинг застерігає Україну від експортної ворожнечі з ЄС

  БІЛЬШЕ НОВИН