178171

Дослідження ґрунту напередодні весняної посівної кампанії

Вже незабаром весняна посівна. І розпочати підготовку до неї в «Інституті здоров’я рослин» радять із дослідження ґрунту. Адже тільки лабораторні дослідження можуть точно визначити, яких елементів у ґрунті достатньо, а яких бракує, і чи зможуть вони повноцінно засвоїтися рослиною. А ця інформація, своєю чергою, допоможе оптимізувати виробничі затрати і заощадити кошти.

Напередодні весняної посівної кампанії вчені Інституту радять дослідити ґрунти господарства на вміст азоту, органічної речовини, рухомих форм (фосфору, калію, сірки), а також на наявність мікроелементів. Крім того, плануючи удобрення полів, треба зважати, що рівень засвоєння культурами основних елементів живлення із добрив залежить від рН ґрунту: оптимальним показником для повноцінного засвоєння NPK є показник рН 7,0, і навіть за незначного відхилення від норми культурні рослини не зможуть засвоїти їх. А сумна статистика вказує на те, що понад 80% ґрунтів України являються слабокислими-кислими.

Те саме стосується й мікроелементів: їх засвоєння рослинами залежить від рН ґрунту, а також вологості, вмісту органічної речовини та інших показників. Тож дослідження цих критеріїв ґрунту також є невід’ємним елементом для забезпечення повноцінного живлення ваших майбутніх посівів.

Крім того, наголошує науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков, якщо в господарстві є ділянки, рослини на яких в період активної вегетації без явних причин пригнічуються чи зовсім «випадають», ґрунт варто дослідити ще й на залишкові кількості пестицидів.

Читайте також: Перевіряємо якість та безпечність посівного матеріалу

«Вміст залишкових кількостей пестицидів залежить від багатьох факторів: рН ґрунту, зволоженості, активності мікробіоти та інших, – відзначає Сергій. – І в більшості випадків ми бачимо негативну дію вже візуально на рослинах – коли зробити майже нічого неможливо. Крім того, небезпека цієї ситуації полягає ще й в тому, що залишкові кількості пестицидів можуть накопичуватись у вирощеній продукції та шкодити здоров’ю людини».

Не завадить запланувати дослідження ґрунту на залишкову кількість пестицидів й тим, хто збирається засівати нові землі, зазначає Сергій Сальніков. Адже ніколи точно не знаєш, які пестициди на них застосовувались раніше, і як вони вплинули на стан ґрунтів в цілому.

Словом, дослідивши ґрунти господарства на комплекс показників, ви уникнете численних ризиків під час вирощування культур і заощадите кошти.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

У Мінагрополітики анонсували запуск нового геопорталу про земельні ресурси

Про це на пресконференції «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки» заявив міністр аграрної політики України Роман Лещенко, пише Укрінформ.

Він зазначив, що у 2015-2018 роках досить часто здійснювалися протиправні дії у реєстрі майнових прав і рейдерство процвітало на території України.

«Ми на ці речі зреагували антирейдерським законом. Ми так само провели дуже серйозну роботу в частині провадження сучасних електронних сервісів», - заявив Лещенко.

Він також наголосив, що велику роль у протидії рейдерству зіграло відкриття даних Держгеокадастру. За останній період в публічній кадастровій карті України відображаються відомості про об'єкти державного земельного кадастру, дуже велика кількість відомостей щодо земельних ділянок.

«І Держгеокадастр на виконання антирейдерського закону активно проводить зміни. В тому числі, що стосується відомостей до 2012 року, які перебували на паперових носіях», - зауважив міністр.

Він додав, що найбільша кількість правопорушень в сфері безоплатної приватизації землі здійснювалася в період функціонування саме паперової форми, в той час коли був неконтрольований процес виділення земельних ділянок.

«Автоматизований обмін даними між Держаним земельним кадастром та іншими державними реєстрами практично був відсутній. В процесі реалізації і здійснення аудиту в середині 2020 року ми були шоковані, бо фактично не було нормального обміну даних щодо земельних ділянок навіть між Міністерством юстиції та Держземкадастром. В Україні створилася ситуація, коли по факту один і той самий громадянин міг декілька разів скористатися правом безоплатної приватизації, і система обміну даними не сигналізувала, що ця особа зловживає своїм правом», - розповів урядовець.

Він також сказав, що великі надії покладає на закон про національну інфраструктуру геопросторових даних, який дозволяє сформувати великий портал даних про земельні, водні, лісові ресурси, корисні копалини, про власників землі.

«Ми вже напрацювали відповідний геопортал, і він буде представлений українському суспільству на початку лютого. Це буде революція в системі земельних відносин», - пообіцяв Лещенко.

Нагадаємо, 5 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству”. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» був ухвалений парламентом 31 березня 2020 року, закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» – 13 квітня 2020 року.

Експорт зернових з України продовжує знижуватися

Згідно з оперативними даними Держмитслужби, станом на 29 січня Україна з початку 2020/21 МР (1 липня) експортувала 28,739 млн тонн зернових і зернобобових культур, що практично на 7 млн тонн менше, ніж торішній показник на аналогічну дату. Нагадаємо, що тижнем раніше вказане відставання становило 6,04 млн тонн.

Зокрема, на звітну дату експортовано 12,988 млн тонн пшениці (-2,8 млн тонн до торішнього показника), 3,896 млн тонн ячменю (+47 тис. тонн), 1,7 тис. тонн жита (-3,3 тис. тонн) і 11,372 млн тонн кукурудзи (-4,257 млн тонн).

Сумарний експорт борошна з України на звітну дату оцінюється в 84,7 тис. тонн (-134,2 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – в 84 тис. тонн (-133,7 тис. тонн).

Джерело: АПК-Інформ

Ваш вибір 'Подобається'.

На Вінниччині знищили ще один цукрозавод

Жителі селища неодноразово захищали підприємство, не давали завести на територію інструменти та газові балони для різки металу та організовували цілодобове чергування. Нині вони ображені найбільше на те, що влада не підтримала їхні наміри зберегти завод. 

Вони не розуміють — для чого було розвалювати стіни, адже приміщення капітальні, могли ще послужити. Їх можна було здавати в оренду, наприклад, для майстерні з ремонту машин, чи пилорами. 

Зазначено, що Кирнасівський був єдиним заводом в області, на якому стояла лінія з переробки цукру-сирцю. Металу на ньому було більше, ніж на інших цукроварнях.

Що буде на місці розвалин — наразі невідомо. Завод багато разів продавали-перепродували. Понад 10 р. розслідуванням займалася поліція, прокуратура і навіть СБУ.

Також зазначається, що у Вінницькій обл. у 2015 р. працювало 6 цукрозаводів, у 2017 р. — 7, у наступні роки цукор знову варили на 6 підприємствах. Усі вони модернізовані власниками. Це — Гайсинський, Крижопільський, Томашпільський, Жданівський, Іллінецький і Юзефо-Миколаївський заводи.

Джерело: Куркуль

Перевірка в один клік: як банки готуються до відкриття ринку землі

Про це розповів керівник проєкту Vkursi Agro Роман Граб під час онлайн-форуму щодо банківського фінансування купівлі землі.

«Якщо перевести обсяг земель, які з 1 липня 2021 року фактично виводяться на ринок, — це близько 26,9 млн га. Провівши розрахунок з використанням діючої НГО, в грошовому вимірі це становитиме близько 700 млрд грн», — зазначає Роман Граб.

За його словами, якщо на ринок вийде в обіг хоча би 10% земельних ділянок, виникнуть певні складнощі як у роботі банків, нотаріусів, так і земельних оцінювачів. Головні з них: необхідність перевірки відповідності покупця, підтвердження походження коштів, тривалість процедури про прийняття рішення щодо кредитування земельної ділянки.

«Є два процеси, які рухаються в одному напрямку, — кредити на купівлю земельної ділянки та кредити під заставу земельних ділянок. Банки повинні здійснити серйозну перевірку як покупця, так і земельної ділянки, щоб прийняти рішення щодо надання кредиту. Але найбільша складність у цьому процесі — це перевірка земельної ділянки як об’єкту купівлі-продажу», — розповідає Роман Граб.

Він уточнює, що для цього необхідно зібрати інформацію з двох реєстрів — Державного земельного реєстру та Державного реєстру речових прав та ще багато іншої інформації, яку потрібно оцінити і обов’язково врахувати деякі показники.

«Щоб ефективно знайти відповідь на це запитання, Vkursi Agro розробила систему Vkursi Zemli — аналітика для управління земельним банком, яка завдяки алгоритмам розпізнає інформацію та проводить розрахунки. Сервіси базуються на даних державних реєстрів та іншої аналітики. Користувач може отримати інформацію про земельну ділянку за набором різних параметрів», — зазначає Роман Граб.

За його словами, автоматизований обсяг інформації можна використовувати не лише для управління земельним банком, а й в інших сферах.

«Спільно з програмою АГРО в рамках USAID розробляємо онлайн-сервіс для банків, який дозволить автоматизувати процес перевірки земельних ділянок і їх користувачів. Насамперед надаватиметься інформація, чи відповідає вимогам законодавства конкретна ділянка для купівлі-продажу, чи відповідає вимогам кредитора, визначатимуться переваги та недоліки земельної ділянки, її потенційна вартість», — розповідає Роман Граб.

За його словами, сфери застосування для сервісу — банківське кредитування, операції купівлі-продажу земельних ділянок, інвестиції в землю, оцінка ділянок при обміні та консолідації земель.

Джерело: AgroPortal.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Миколаївщині на сміттєзвалищі виявлено трупи свиней, уражених АЧС

У Миколаїській області, неподалік від смт Врадіївка, на центральному сміттєзвалищі виявлено трупи свиней, уражених африканською чумою свиней (АЧС). Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Зараз затверджено план заходів із ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду. Так, епізоотичним вогнищем є центральне сміттєзвалище на відстані 1,3 км до смт Врадіївка та 1,2 км до дороги Кропивницьке – Платонове.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища включено частину Врадіївки, села Адамівка, Новогригоріївка Врадіївського району.

До зони нагляду радіусом 2 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшла частина Врадіївки.

Джерело: agro-yug.com.ua