Досягнуто домовленостей про поновлення українського агроекспорту в країни ЄС та його транзит

Досягнуто домовленостей про поновлення українського агроекспорту в країни ЄС та його транзит
Фото: з відкритих джерел

Завтра, 3 травня, Європейська комісія має ухвалити рішення про поновлення експорту та транзиту української сільгосппродукції територією 5 країн: Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії. Про це сьогодні стало відомо під час щотижневої координаційної ради з логістики при Мінагрополітики.

Про це повідомляє пресслужба ВАР.

Проте, ембарго на імпорт 4 товарів до вищезазначених країн збережеться до 5 червня 2023 року. Мова йде про кукурудзу, пшеницю, ріпак та насіння соняшнику.  

Разом з  тим, Уряд України продовжує перемовини щодо полегшення експорту з України та транзиту вітчизняної сільгосппродукції через Польщу та інші країни. Черговий раунд переговорів має відбутися цього четверга, де компетентні відомства двох країн узгодять спрощений формат перетину кордону українських вантажів.

Також на початку травня Рада ЄС має ухвалене рішення щодо подовження безмитного режиму торгівлі з Україною ще на 1 рік.

Ще одним важливим рішенням уряду для підтримки агросектору є запровадження  з 5 травня електронної черги для перетину кордону на всіх пунктах пропуску. Це дозволить значно зменшити витрати часу та грошей перевізників та агровиробників на очікування в чергах вздовж доріг – можна буде чекати вдома та приїжджати на кордон саме в той час, коли підійшла черга.

Всеукраїнська Аграрна Рада вітає скоординовані зусилля Українського Уряду на чолі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економіки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Укртрансбезпеки у захисті та відстоюванні позицій вітчизняного агросектору на міжнародні арені.

ВАР підтримує ефективну співпрацю між Україною та ЄС щодо покращення експортних та транзитних можливостей. Це, безумовно, підтримає українську економіку та збереже глобальну продовольчу безпеку.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dosyagnuto-domovlenostej-pro-ponovlennya-ukrayinskogo-agroeksportu-v-krayiny-yes-ta-jogo-tranzyt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати