Dragon Capital очікує відновлення інвестицій у агротехнології після розблокування експорту

Dragon Capital очікує відновлення інвестицій у агротехнології після розблокування експорту
Фото: з відкритих джерел

Ключовою передумовою інвестицій у високотехнологічну сільськогосподарську сировину (насіння, ЗЗР, добрива тощо) є відновлення експорту зерна через порти України.

Таку думку висловила заступниця керівника аналітичного департаменту Dragon Capital Наталія Шпигоцька.

“Наразі робота сільськогосподарських підприємств суттєво ускладнена через блокування морських портів України та обмежених можливостей щодо експорту сільськогосподарської продукції сухопутними шляхами”, — вказує експертка.

Так, у травні 2022 року експорт зернових та олійних культур з України склав близько 1,5 млн т, що суттєво нижче, ніж щомісячні темпи експорту — 5-7 млн т напередодні війни. 

“Зважаючи на суттєві перехідні залишки врожаю 2021 року, наразі основним завданням для сільськогосподарських виробників є пошук шляхів експорту виробленої продукції”, — акцентує Наталія Шпигоцька.

Так, для оптимізації зберігання та логістики зерна у 2022 році сільськогосподарські виробники знизили площі під кукурудзою та збільшили площі під олійними культурами, що мають нижчу врожайність. Тому нарощення фізичних обсягів врожаю наразі не є для них основним пріоритетом.

В свою чергу, це може знижувати зацікавленість аграріїв у нарощенні виробничого потенціалу. 

“Натомість, надзвичайно актуальними є рішення, які забезпечують зниження витрат добрив, ЗЗР та палива на гектар та тонну виробленої продукції”, — говорить заступниця керівника аналітичного департаменту Dragon Capital.

Інвестиції є важливими для нарощення потенціалу сільськогосподарського виробництва в Україні — як в насінництво, засоби захисту та добрива, так і в технології їх застосування, precision farming, сучасну та ефективну сільськогосподарську техніку, що забезпечує ефективний посів та внесення необхідних добрив та засобів захисту.

“Такі інвестиції мають на меті збільшення врожайності сільськогосподарської продукції при оптимізації виробничих витрат. На сьогодні також фокус зміщується на carbon farming як сукупність методів, спрямованих на поглинання вуглецю, що також вимагає додаткових інвестицій”, — ділиться Шпигоцька.

Вона додає, що українські аграрії активно застосовують як імпортне насіння, так і насіння вітчизняної селекції, навряд чи доцільно повністю відмовлятися від якоїсь із цих складових. 

“Проте підтримка та інвестиції у вітчизняну селекцію є важливими для підтримки продовольчої безпеки України в довгостроковій перспективі”, — резюмує експертка.

Джерело: УНІАН

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dragon-capital-ochikuye-vidnovlennya-investyczij-u-agrotehnologiyi-pislya-rozblokuvannya-eksportu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати