Ефективність обробок за складних погодних умов

Ефективність обробок за складних погодних умов
Фото: Ranks of green seedlings of sunflower on farm field.

Нестабільні погодні умови, якими характеризувались весна і початок літа поточного агросезону, змушують аграріїв шукати шляхи посилення ефективності обробок посівів і насаджень засобами захисту рослин, зокрема гербіцидами. Тому дедалі більша кількість агровиробників застосовують препарати сумісно з ад’ювантами: так вони забезпечують максимальну дієвість проведених обприскувань.

«Агросезон–2022, без перебільшень, став в усіх сенсахекстремальним для українського аграрія, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT SCIENCE PARK Олександр Мигловець. – Складні погодні умови,що тривали довгий період, зумовили,в першу чергу, формування потужних воскових нальотів на багатьох видах дводольних бур’янів. Найскладніша ситуація склалася з лободою білою та амброзією полинолистою, які розповсюджені майже у всіх регіонах вирощування культур. В умовах поточного сезону воскові нальоти уже формуються на стадії двох справжніх листків зазначених видів, а це, своєю чергою, перешкоджає високій ефективності дії більшості страхових гербіцидів у посівах соняшника (під різні технології вирощування), а також у посівах кукурудзи та класичної сої. На злакових видах бур’янів, зокрема на видах мишіївібромусу, суттєво зросла опушеність, що також перешкоджає хорошому змочуванню сегетальної рослинності і призводить до зниження ефективності дії грамініцидів. Тому щоб максимально нівелювати ці ризики, я рекомендую в поточному сезоні обов’язково застосовувати ад’юванти. Цей крок допоможе вирішити відразу декілька важливих завдань: протидія стіканню робочого розвину з листкової поверхні, розщеплення потужних воскових нальотів, покращення розтікання та проникнення діючої речовини до тканин тощо. Крім того, застосування ад’ювантів є обов’язковим при обробках польових культурі багаторічних насаджень контактними препаратами».

Для підвищення ефективності дії, в першу чергу, страхових гербіцидів, Олександр рекомендує обрати сучасний органосиліконовий неіонний ад’ювант Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Його діюча речовина володіє властивостями суперрозтікання. Високий вміст трисилоксану є ключовим фактором, що впливає на швидкість розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні: він дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 рази, до <20,5 мН/м – міліньютонів на метр, у той час як для води цей показник становить близько 73 мН/м. Тож після додавання ад’юванту до робочого розчину зменшується кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує миттєве розтікання та охоплення більшого , в десятки разів, радіусу покриття поверхні листків.

Паралельно, препарат також діє як пенетратор, сприяючи кращому проникненню пестицидів та агрохімікатів через тканини рослин, що нівелює негативний вплив факторів навколишнього середовища на молекули пестицидів та агрохімікатів і покращує якість обробок за будь-яких погодних умов.

Важливою перевагою є й те, що Інгрес є неіонним ад’ювантом, тобто не має заряду, а тому не здатний вступати у зв’язок із діючими речовинами препаратів у робочому розчині. Крім того, він абсолютно безпечний для довкілля. А низька норма витрати робить цей продукт оптимальним рішенням для поліпшення ефективності обприскувань та забезпечення їх максимальної дієвості.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/efektyvnist-obrobok-za-skladnyh-pogodnyh-umov
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Квітня

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

    18 Квітня

    На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна

    Безалкогольне ігристе вино з канабісом знімає стрес і покращує настрій

    Литва відновила закупівлі російського зерна після шестимісячної перерви

    На Полтавщині збудують новий завод із виробництва крупи

    В Укрзалізниці розповіли про здешевлення перевезення зернових вантажів

    У Мінагрополітики озвучили перший прогноз майбутнього врожаю зернових

    Єгипет купив українську пшеницю за вищою, ніж на попередньому тендері, ціною

    Тисячі тонн зерна на понад 20 млн грн: митники викрили недоброчесного експортера зернових культур

    БІЛЬШЕ НОВИН