Експерт розповів, як АПК бореться з дефіцитом кадрів

Експерт розповів, як АПК бореться з дефіцитом кадрів
Фото: з відкритих джерел

Від початку повномасштабної війни ситуація з кадрами в агросекторі значно ускладнилася, що вже третій рік впливає на ефективність роботи аграрного сектору. Особливо гостро ця проблема відчувається під час посівних і збиральних кампаній, коли сільгосппідприємства стикаються з браком водіїв великогабаритної техніки, агрономів та операторів комбайнів. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Марчук Денис в коментарі УНН.

“Ситуація з кадрами важка починаючи з 2022 року, адже водії широко габаритної техніки стали дуже потрібними на війні. З кадровим голодом ми боремось уже 3 рік війни, в основному це гостро відчувається під час посівних та збиральних кампаній, бо в ці моменти дуже не вистачає агрономів, операторів комбайнів”, – каже Марчук.

Він розповідає, що не вистачає рук і на молочно-товарних фермах, де гостро відчувається дефіцит доярів.

“Це дуже відображається на роботі підприємств. Власне, деякі компанії виходять із ситуації і залучають до роботи ВПО чи людей пенсійного віку. Людей шукають просто по всій країні. Вже немає регіонального зосередження на працівниках, компанії в пошуках працівників з будь-яких регіонів, аби вони працювали”, – зазначає Марчук.

За його словами, на даний момент найбільший дефіцит у водіях, адже триває збиральна кампанія і зерно потрібно вивозити.

“Подекуди, через затримку у вивезення зерна з поля, спричинилась негативні фактори, коли у липневу спеку потрібно було забирати зерно, аби воно елементарно не згоріло”, – додав він.

Марчук каже, що через спекотливу погоду обсяг кукурудзи та соняшника може зменшитись і це відобразиться на експортних показниках.

“Щодо зернових груп, у нас не поганий урожай, він менший за минулорічний, але різниця не значна. Ми зібрали більше 30 млн тонн ранніх зернових, з яких частка пшениці – 21 млн тонн”, – зауважив Марчук.

Згідно з даними Служби зайнятості станом на 1 січня 2024 року, кількість працівників, зайнятих у сільському господарстві, є меншою порівняно зі сферами торгівлі, ремонту та транспорту.

Загальна чисельність працюючих у сільському господарстві становить 2,7 мільйона осіб. Найбільше вакансій у цьому секторі пропонується для працівників з догляду за тваринами, обслуговування сільськогосподарських виробництв та працівників фермерських господарств. Також спостерігається значний попит на водіїв, трактористів та навантажувачів.

Image
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ekspert-rozpoviv-yak-apk-boretsya-z-deficzytom-kadriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    18 Вересня

    В Україні створили круасан з начинкою зі списку спадщини ЮНЕСКО

    Активний попит та нестача пропозицій надають підтримку цінам на фуражну кукурудзу в Україні

    Україна вже наступного року отримає кілька мільярдів гривень від оренди держземлі – міністр

    Пшеничні котирування на світових біржах впали на 2-3,5%, незважаючи на проблеми з урожаєм в рф

    Протягом тижня аграрії подали 1 416 заявок на отримання коштів за програмою держпідтримки

    Ринок сільгоспземель зріс на понад 30% з початку року, ціни найвищі за весь час існування ринку

    Як агровиробникам повернути життя в українські села?

    «Земельний банк» дозволить вивести з тіні сотні тисяч гектарів держугідь

    IT-шник з Тернопільщини створив розумну теплицю

    Європейський зелений курс: Україна планує розробити план адаптації агросектору до 2026 року

    БІЛЬШЕ НОВИН