Експерт спрогнозував ціну на свинину цієї осені

Експерт спрогнозував ціну на свинину цієї осені
Фото: з відкритих джерел

Вже цієї осені ціна на свинину може повернутися на довоєнний рівень.

Таку думку висловив керівник свинарського напрямку агрохолдингу KSG Agro Василь Старобор.

За його словами, за зазначений період ціна зросла в середньому на 25%. Якщо у лютому ціна складала 40-47 грн./кг свинини, то у червні 59-60 грн./кг.

«Можемо говорити про три етапи у цінових змінах під час війни. Спочатку ціна була на довоєнному рівні, а зростання попиту було незначним. Потім спостерігався спад цін, пов‘язаний з виходом з ринку Слобожанського агрокомбінату, «АПК-Інвест» та інших гравців. На ринку з‘явилось багато свиноматок й збільшена пропозиція просіла ціну. Але згодом ціни зросли», — розповідає аграрій.

Він відзначає, що свою роль зіграв вихід південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання ціни на паливо. Логістика суттєво не вплинула на зростання цін, оскільки стала проблемою лише для невеликих та середніх переробників, які взагалі не мали можливості придбати паливо.

На думку Василя Старобора, вже восени цього року ціни на свинину можуть повернутися на довоєнний рівень. Це пов‘язане з тим, що аграрії внаслідок війни мають великі проблеми зі збутом зернових.

«Багато хто з виробників у сфері рослинництва, починаючи від фермерів з обсягом врожаю у 2-3 т, і, закінчуючи великими агрокомпаніями, в цих умовах можуть вдатися до стратегії «прокачування зерна через м‘ясо». Це означає, що в діапазоні 2-4 місяців вони спрямують врожаї на виробництво комбікормів і, відповідно, відгодівлю тих же свиней. Збільшення пропозиції свинарської продукції дозволить повернути ціни на свинину на попередні, довоєнні відмітки», — прогнозує директор «Стронг-Інвест».

Джерело: Latifundist

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ekspert-sprognozuvav-czinu-na-svynynu-cziyeyi-oseni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1