Експерти оцінили ризики занесення губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби в Україні

Експерти оцінили ризики занесення губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби в Україні
Фото: з відкритих джерел

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, фахівці Держпродспоживслужби та Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» підвели підсумки науково-обґрунтованої оцінки ризиків щодо занесення та поширення губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби в Україні.

Згідно з вимогами Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) така оцінка ризиків має проводитися щорічно та виявляти всі потенційні фактори можливого виникнення даної хвороби. Це дає можливість зрозуміти, які належні заходи для управління виявленими ризиками повинні вживатися.

Саме оцінка ризиків та управління ризиками як компоненти процесу аналізу ризиків є суттєвою умовою для отримання Україною офіційного статусу МЕБ щодо даного захворювання як держави, що може контролювати його.

Отримання такого статусу визначає інституційну та організаційну спроможність компетентного органу, а також сприяє відкриттю ринків та спрощенню доступу тваринницької продукції на ринки країн ЄС та інших країн світу.

Наразі Україна є благополучною щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ. Під час обговорення учасники засідання визначили подальші кроки, які сприятимуть покращенню системи контролю за губчастоподібною енцефалопатією великої рогатої худоби та зроблять країну ще на крок ближче до отримання офіційного статусу МЕБ.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksperty-oczinyly-ryzyky-zanesennya-gubchastopodibnoyi-enczefalopatiyi-velykoyi-rogatoyi-hudoby-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати