Експерти проаналізували, як в Україні за рік змінилися ціни на цитрусові

Експерти проаналізували, як в Україні за рік змінилися ціни на цитрусові
Фото: з відкритих джерел

В Україні ціна на цитрусові у річному еквіваленті в середньому зросла на 74%.

Як повідомили УНІАН в прес-службі сервісу доставки продуктів Zakaz.ua, найбільше порівняно з минулим роком збільшилася ціна на лимони — на 146%.

У грудні 2021 року кілограм цих фруктів можна було придбати в середньому за 25,7 грн, тоді як у грудні цьогоріч ціна становить 61,7 грн.

Разом з тим, в цьому році мандарини в українських супермаркетах подорожчали на 61% та в середньому коштують 71,9 грн/кг. Минулого року ціна була близько 40,6 грн/кг. Більш доступний сорт мандарин Клементин в середньому коштує 64,9 грн/кг, що на 57% дорожче.

Водночас ціни на апельсини в річному еквіваленті зросли на 81% та коштують нині в середньому 69 грн/кг. Найвищі цінники на плоди з Іспанії, їх вартість становить близько 104,9 грн/кг.

“Ціни на мандарини та апельсини у грудні не є рекордними у цьому році. За останні два місяці цінники значно сповзли вниз. Ще у жовтні купити ці фрукти можливо було не менше ніж за 100 грн/кг. Тому, зважаючи на позитив у динаміці, є надія, що ближче до Нового року їх можна буде придбати за ще вигіднішою пропозицією”, – зазначили аналітики.

Також суттєво подорожчали грейпфрути – ціна зросла на 116% у порівнянні з минулим роком.

“Найдорожчим цитрусом на поличках ритейлерів є лайм. В супермаркетах цінники стартують від 185 до 252 грн/кг, що в середньому на 131% вище, ніж у грудні 2021 року. Найменше змінилися ціни на помело: звичайний сорт коштує в середньому 84,9 грн, а червоне помело – близько 100 грн/кг. Ціни зросли на 33% та 29% відповідно”, – йдеться в дослідженні.

За словами аналітиків, менш популярний екзотичний цитрусовий фрукт цьогоріч коштує в середньому 89 грн, тоді як у грудні 2021 ціна становила 60 грн/кг.

Експерти зазначають, що така цінова різниця з минулим роком пов’язана зі значною девальвацією гривні щодо іноземних валют.

“Значна частина цитрусових плодів в Україні імпортного походження: фрукти надходять з Туреччини, Іспанії, Єгипту, Італії, Греції і т.д. Окрім цінового підйому, фрукти зазнали ще й відчутної зміни своєї пропозиції на ринку. Тому зменшились їхні обсяги постачання з-за кордону. В мирні часи основна маса цієї продукції імпортувалась морем. А зараз постачання в Україну йде альтернативними шляхами, які не здатні замінити морське транспортування за обсягами”, – підкреслили вони.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksperty-proanalizuvaly-yak-v-ukrayini-za-rik-zminylysya-cziny-na-czytrusovi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН