Експерти вважають малоймовірним розблокування українських портів до завершення війни

Експерти вважають малоймовірним розблокування українських портів до завершення війни
Фото: з відкритих джерел

росія робитиме все для того, щоб блокувати українські порти, аж поки не закінчиться війна.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ заявив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко

“Перспектив, що на сьогоднішній момент будуть розблоковані наші порти, не існує. Поки не закінчиться війна, путін буде робити все, щоб блокувати порти”, – сказав Денисенко.

За його словами, рф свідомо захоплює ринки зерна, на яких була присутня чи домінувала Україна.

“Йде війна на погіршення нашого АПК. Зараз агропромисловий комплекс живе на старих запасах, і якщо не вдасться продати зерно, то коштів на наступну посівну компанію і модернізацію буде набагато менше. Ситуація буде погіршуватись, а це призведе до ланцюжка по тваринництву. Тобто, йде війна за погіршення рівня нашого АПК, який був високим”, – вважає виконавчий директор УІМ.

Експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник міністра оборони у 2020 році Олександр Хара також вважає, що розблокування портів не відбудеться до завершення війни. На його думку, рф зацікавлена у голоді у всьому світі. “Це підбурить і знищить політичну стабільність у багатьох країнах, таких як Алжир чи Єгипет, які є важливими для Франції, Ізраїлю та інших країн. Це також призведе до мільйонів біженців, які прийдуть до Європи”, – сказав він.

За словами Хари, таким чином відбуватиметься тиск на Захід і США.

“Шкода що багато країн, зокрема в Африці та на Близькому Сході, вірять, що саме західні санкції призводять до проблем з цінами на продовольство, а не дії рф та блокада українських портів”, – зауважив експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksperty-vvazhayut-malojmovirnym-rozblokuvannya-ukrayinskyh-portiv-do-zavershennya-vijny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати