Експерти вважають, що Україна спільно з ООН зможе розблокувати цивільне судноплавство у Чорному морі, якщо рф вийде із зернової угоди

Експерти вважають, що Україна спільно з ООН зможе розблокувати цивільне судноплавство у Чорному морі, якщо рф вийде із зернової угоди
Фото: з відкритих джерел

На тлі заяв влади рф про вихід із зернової угоди українські експерти обговорюють необхідність відновлення цивільного судноплавства у Чорному морі за допомогою цивілізованих країн та без участі рф.

Посол МЗС України з особливих доручень Ольга Трофімцева у своєму Telegram написала, що «з імовірністю 99,9% рф вже у липні вийде із зернової угоди, оскільки майже добудувала власний термінал для експорту аміаку, який замінить аміакопровод Тольятті-Одеса. Що буде робити Україна? Мінінфраструктури говорить про план Б, якого я не бачила. Але якщо мова іде про 20 млн грн., виділених на компенсації через пошкодження суден – то це ні про що, і це не план».

Нагадаємо, що 17 травня Україна, Туреччина, ООН та рф домовилися продовжити зернову угоду до 18 липня, але в ООН заявили, що повноцінно вона так і не запрацювала.

Керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко вважає, що активізувавши дипломатичну роботу Україна спільно з міжнародною спільнотою зможе відновити цивільне судноплавство у Чорному морі в разі виходу рф із угоди. Потрібно запропонувати дружнім для рф африканським країнам чи Китаю співпрацю в межах своєї «формули миру» для забезпечення продовольчої безпеки світу. У склад зернової ініціативи окрім ООН та Туреччини можна включити міжнародну моніторингову групу з представників нейтральних країн, яка як третя сторона гарантуватиме, що на вхід та вихід з України прямують цивільні кораблі без військової продукції, атака яких з боку рф вважатиметься актом міжнародного піратства та тероризму.

«Представники нейтральних країн мають засвідчити, що цивільні кораблі заходять з Босфору до портів України без жодної військової компоненти, адже рф заявляє, що не погрожує цивільним судам. Тому наші дипломати мають добитися, щоб будь-яка атака таких кораблів з боку росіян вважалася актом міжнародного піратства та призводила до нових санкцій, аж до закриття Босфору для руху російських цивільних кораблів. Це посильне завдання для наших дипломатів, які вже навіть досягли згоди на поставку Україні літаків F-16», – розповів Головко.

Нагадаємо, що віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков звернувся до світової спільноти із закликом відкрити чорноморські порти України для всіх видів вантажів, щоб підтримати економіку країни.

Водночас представник США Курт Волкер закликав країни НАТО давати військову відповідь на атаки комерційних суден у міжнародних водах з боку рф, розцінюючи це як акт піратства.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksperty-vvazhayut-shho-ukrayina-spilno-z-oon-zmozhe-rozblokuvaty-czyvilne-sudnoplavstvo-u-chornomu-mori-yakshho-rf-vyjde-iz-zernovoyi-ugody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати