Експорт агропродукції автотранспортом з України в Європу зростає завдяки підвищенню попиту 

Експорт агропродукції автотранспортом з України в Європу зростає завдяки підвищенню попиту 
Фото: з відкритих джерел

Загальний експорт сільгосппродукції автомобільним транспортом у напрямку Європи за минулий тиждень мав тенденцію до зростання: з 1 до 6 березня на європейські ринки поставлено 158 тис. тонн, що на 7,4% більше порівняно з аналогічним періодом у лютому-2023 і вдвічі більше, ніж за 1-6 січня 2023 року.

Як повідомила брокерська компанія Spike Brokers (Київ) у телеграм-каналі в середу, автотранспортом до ЄС перевозять переважно зернові, олійні культури та соняшникову олію, здебільшого через прикордонні переходи “Порубне – Сірет”, “Ягодин – Дорогуськ”, “Чоп – Захонь”, “Рава-Руська – Хребенне”, “Краківець – Корчова”.

Spike Brokers уточнила, що за минулий тиждень ставки перевезення сільгосппродукції автотранспортом у напрямку Європи зміцнилися в середньому на EUR5-10/тонна за рахунок підвищення попиту на них в умовах невизначеності перспектив продовження морського “зернового коридору” наприкінці березня. За її даними, актуальні ставки на транспортування авто такі: Львівська обл. – східна Німеччина – EUR75-85/тонна, Львівська обл. – північно-східна Італія – EUR115/тонна, Черкаська обл. – північна Болгарія – EUR90/тонна.

У свою чергу низька активність трейдерів під час закупівлі зерна в портах істотно знизила інтенсивність залізничних відвантажень сільгосппродукції в напрямку портів, унаслідок чого ставки перевезення поступово знижуються. Брокерська компанія прогнозує, що цей тренд із великою ймовірністю збережеться протягом усього березня.

За даними Spike Brokers, актуальні ринкові ставки транспортування залізницею без ПДВ такі: Україна/центр-порт – $35-39/тонна, Україна/центр-кордон Польщі – $64-70/тонна, Україна/захід-порт – $43-50/тонна, Україна/захід-кордон Польщі – $35-45/тонна.

“Ринок фрахту річкою заспокоївся. Попит і пропозиція барж збалансувалися. Ставки в напрямку порту Константа з Ізмаїла можна знайти на рівні 35-40€/т на кукурудзу. Транспортування соняшнику баржами в напрямку порту Сілістра з Ізмаїла торгувалося за ставкою 50-55€/т на березень. Ринок фрахту морем також просідає з огляду на зменшення активності відвантажень з України”, – наголошується в повідомленні Spike Brokers.

При цьому уточнюється, що ринкові ставки транспортування сільгосппродукції Дунаєм становлять для маршруту Ізмаїл (Україна) – Сілістра (Болгарія) – EUR50-55/тонна, а для Ізмаїл-Констанца (Румунія) – EUR35-40/тонна.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-agroprodukcziyi-avtotransportom-z-ukrayiny-v-yevropu-zrostaye-zavdyaky-pidvyshhennyu-popytu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  30 Березня

  Ічнянський молочно-консервний комбінат отримав чистий прибуток у 105,9 млн грн

  Американська Cargill припинить експорт зерна з росії: це один із найбільших постачальників у світі

  В Україні пропонують страхувати аграрний експорт

  Децентралізація енергетичного ринку, кредитування та запуску хімічної промисловісті: експерт назвав основні потреби АПК

  Живець свиней подешевшав: які ціни

  Аскет Шиппінг починає будівництво зерносховища в порту Ізмаїл

  Переробники зацікавлені в зниженні цін на сире молоко

  Болгарські аграрії протестують через безмитне ввезення українського зерна

  Українські аграрії зменшать посівні площі під зерновими культурами, але збільшать під олійними, — Мінагрополітики

  Ціна на свинину може зрости до 10%: які види м’яса подорожчають перед Великоднем

  БІЛЬШЕ НОВИН