Експорт агропромислової продукції залишається відносно стабільним

Експорт агропромислової продукції залишається відносно стабільним
Фото: з відкритих джерел

У вересні 2023 року Україні вдалося експортувати 4,2 млн т продукції АПК, що на 3% менше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Такий обсяг експорту в умовах практично щоденного обстрілу нашої портової інфраструктури річкових портів Дунаю російськими військами – безумовно гарний результат. Однак, такі показники залишаються майже в 2 рази меншими за максимальні обсяги експорту в умовах війни, коли була можливість експортувати значні об’єми в тому числі і з морських портів Одеси (в межах «зернового коридору»).

Головним досягненням експорту сільськогосподарської продукції в вересні 2023 року є перші спроби здійснювати відвантаження тимчасовим морським коридором. Хоча обсяги експорту цим каналом поки що незначні, проте наявність такого досвіду без участі російської сторони відкривають нові перспективи.  

Щодо структури експорту продукції в вересні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 2,1 млн т (пшениця – 63%, кукурудза – 30%, ячмінь – 6%). Падіння до показника минулого місяця: -10%;
  • олійних культур – 880,9 тис. т (ріпак – 75%, соєві боби – 23% та насіння соняшнику – 1%). Зростання: +17%.
  • рослинні олії – 479,9 тис. т (соняшникова олія – 74%, ріпакова – 22% та соєва – 3%). Падіння: -13%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 415,3 тис. т (соняшникова – 95%, соєва – 5%). Зростання: +13%.

Структура експорту змінюється відповідно до етапів збору врожаю. Саме тому зараз найбільше експортується пшениці та ріпаку, а також поступово збільшується експорт сої.

Основними очікуваннями наступного місяця щодо подальшого відновлення обсягів експорту агропромислової продукції є поступове збільшення відвантажень тимчасовим морським коридором без участі російської сторони та налагодження процесу здійснення експорту 4-ох видів продукції (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) в п’ять сусідніх країн ЄС через систему ліцензування. Це має дозволити трішки збільшити наш експорт, зменшити залишки в середині країни та забезпечити світ необхідним продовольством.  

export-august-c_62248555
Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-agropromyslovoyi-produkcziyi-zalyshayetsya-vidnosno-stabilnym
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати