Tempo950x100

Tempo300x100

Експорт сої з України може досягти нового максимуму

Експорт сої з України може досягти нового максимуму
Фото: з відкритих джерел

Згідно з оперативними даними, за підсумками вересня-січня 2023/24 МР експорт сої з України сягнув майже 1,9 млн тонн, що на 17% перевищило показник в аналогічний період попереднього сезону та стало другим за величиною експортом для перших 5 місяців сезону за всю історію (після показника вересня-січня 2019/20 МР – 2,1 млн тонн). Цей факт у матеріалі “Ринок соєвих бобів в Україні в 2023/24 МР: рекорди, тенденції та очікування” зазначила аналітик олійного ринку ІА «АПК-Інформ» Світлана Киричок.

«Високі темпи експорту пояснюються перш за все привабливою ціною на українську сою на світовому ринку у порівнянні з сировиною американського походження протягом вересня-грудня поточного сезону у поєднанні з досить високими показниками якості», – пояснила експерт.
Підвищення експорту відбулося в основному за рахунок Єгипту, який збільшив закупівлю української сої за перші 5 місяців 2023/24 МР більш ніж у 5 разів – до рекордних 547 тис. тонн. Однак вже у січні спостерігалося скорочення відвантажень у даному напрямку, що було обумовлено формуванням досить непоганих запасів даної культури всередині країни.

Також досить важливим при збільшенні поставок на зовнішні ринки є територіальна близькість України до ключових світових імпортерів соєвих бобів: ЄС (32% – частка серед покупців української сої у сезоні-2023/24), Єгипту (29%) та Туреччини (29%).

«В той же час, до Євросоюзу цього сезону обсяги відвантажень сої скоротилися на 25%, що пояснюється як більш привабливим єгипетським направленням для українських експортерів в ціновому плані, так і деяким підвищенням виробництва сої в Європі», – додала С. Киричок.

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-soyi-z-ukrayiny-mozhe-dosyagty-novogo-maksymumu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати