Експорт української агропродукції в липні знизився на третину

Експорт української агропродукції в липні знизився на третину
Фото: з відкритих джерел

У липні 2023 року Україні вдалося експортувати 3,7 млн т продукції АПК, що на 29% менше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Такі невтішні результати експорту в першу чергу пояснюються зупинкою роботи «зернового коридору» 18 липня, а також його низькою активністю ще до припинення терміну дії. В липні 2023 року даним каналом було експортовано лише 292 тис. т. Також свій негативний вплив на обсяги експорту мали обстріли росією портової інфраструктури річкових портів Дунаю. 

Щодо структури експорту продукції в липні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

– зернові культури: 2,3 млн т (кукурудза – 51%, пшениця – 36%, ячмінь – 13%). Падіння до показника минулого місяця: -40%;

– олійні культури – 330,0 тис. т (ріпак – 73%, соєві боби – 23% та насіння соняшнику – 3%). Зростання: +37%.

– рослинні олії – 549,4 тис. т (соняшникова олія – 92%, ріпакова – 4% та соєва – 4%). Зростання: +7%.

– макухи після вилучення рослинних олій – 320,7 тис. т (соняшникова – 91%, соєва – 9%). Падіння: -12%.

25c61737488e9eb0272bb26803732309

Найбільші падіння обсягів експорту продемонстрували ті позиції, які мають значну вагу при відносно невисокій їх вартості. Вони переважно експортувалися в рамках дії Чорноморської зернової ініціативи. Це зернові культури та макухи. Одночасно можемо спостерігати зростання обсягів експорту олійних культур. Це відбувається в основному за рахунок початку збору врожаю ріпаку і стартом його експорту.

Відсутність можливості експорту через морські порти, руйнування інфраструктури морських портів Одеської області та річкових портів Дунаю, ризики продовження заборони імпорту ряду українських агропромислових продуктів в сусідні країни ЄС – все це дуже негативно позначиться на нашому подальшому експорті. Ми зможемо вивозити продукцію не тоді, коли цього потребує світ, а тоді, коли будемо мати можливість, при цьому зі значно більшими логістичними затратами. Саме тому відновлення вільного судноплавства так необхідно як Україні, так і світу. 

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi-v-lypni-znyzyvsya-na-tretynu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати