Експорт української агропромислової продукції залишається низьким

Експорт української агропромислової продукції залишається низьким
Фото: з відкритих джерел

В червні 2023 року Україні вдалося експортувати 5,3 млн т продукції АПК, що на 3% більше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Основним проблемним каналом експорту був «зерновий коридор». Враховуючи значний експортний потенціал портів Одеської області, робота «зернового коридору» не була повноцінною, оскільки цим каналом було експортовано лише 2 млн т агропромислової продукції. Та й на кордонах із західними країнами періодично виникають труднощі та затримки, на вирішення яких потрібен час.

Щодо структури експорту продукції в червні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 3,8 млн т (кукурудза – 61%, пшениця – 37%, ячмінь – 2%). Зростання до показника минулого місяця: +8%;
  • олійні культури – 241,7 тис. т (соя – 88%, насіння соняшнику – 7% та ріпаку – 4%). Падіння: -24%.
  • рослинні олії – 513,5 тис. т (соняшникова олія – 93%, соєва – 6%). Зростання: +6%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 435,0 тис. т (соняшникова – 93%, соєва – 6%, ріпакова – 2%). Падіння: -2%.

Вже стартував новий маркетинговий рік для українських аграріїв, які розпочали збір озимих культур (ячменю, пшениці та ріпаку). Тому зараз вкрай необхідно вирішити всі питання, що пов’язані з експортом. В першу чергу це відновлення вільного судноплавства, котре дозволить суттєво зменшити логістичні витрати та більш повноцінно функціонувати українському агросектору, забезпечуючи Україну та світ продовольством.  

export-august-c_61823669 (1)
Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-ukrayinskoyi-agropromyslovoyi-produkcziyi-zalyshayetsya-nyzkym
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати