Експорт зернових наступного маркетингового року буде незмінним, незважаючи на низьку врожайність – експерт

Експорт зернових наступного маркетингового року буде незмінним, незважаючи на низьку врожайність – експерт
Фото: з відкритих джерел

Цьогоріч через малу кількість дощів урожайність зернових та олійних буде дещо нижчою, ніж у 2023 році, проте це не вплине на показники експорту. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив заступник голови Всеукраїнського аграрного союзу Денис Марчук.

“Як кажуть аграрії – не рахуємо, що в полі, а рахуємо, що в коморі. Але ситуація така, що показник (врожайності – ред.) буде меншим порівняно з минулим роком, і фактори зрозумілі. Плануємо отримати в межах 77-78 млн тонн зернових та олійних культур”, – зазначив Марчук.

Зокрема, за його словами, планується отримати близько 56 млн тонн зернових і близько 21-22 млн тонн олійних. “Ще будемо рахувати показники кукурудзи та соняшнику, тому що травень дуже посушливий, і північно-східні регіони не отримають достатньої кількості води, іноді навіть 50% від норми не випало, а там є і 15, і 20%. Тобто ситуація катастрофічна і зараз, бачите, немає дощів, і цей фактор буде одним із ключових у кінцевому випадку, який впливатиме на показники врожайності”, – додав Марчук.

Водночас, за його словами, цих показників урожайності загалом достатньо для забезпечення продовольчої безпеки, адже через війну частина населення змушена була виїхати з України. Для забезпечення продовольчої безпеки зараз потрібно близько 15 млн тонн зернових та олійних.

Водночас, за словами Марчука, обсяги експорту в наступному маркетинговому році не зміняться. “Тобто так чи інакше цифра близько 60 млн тонн – це стабільна цифра, яку ми експортуємо. У межах 60 млн тонн, так вона буде закладатися в наступний маркетинговий рік”, – уточнив він.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-zernovyh-nastupnogo-marketyngovogo-roku-bude-nezminnym-nezvazhayuchy-na-nyzku-vrozhajnist-ekspert
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати