Експорт зернових зріс завдяки більшому врожаю, а не скороченню сірого експорту – експерт

Експорт зернових зріс завдяки більшому врожаю, а не скороченню сірого експорту – експерт
Фото: з відкритих джерел

Експорт зернових в поточному маркетинговому році зріс завдяки великому врожаю, а не через скорочення “сірого” експорту. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив економічний експерт Олег Пендзин.

За даними Мінагрополітики, у 2023-2024 маркетинговому році Україна експортувала понад 49,7 млн тонн зернових і бобових культур, що на 3% більше в порівнянні з попереднім періодом, при цьому експорт пшениці зріс на 10%, у той час як експорт кукурудзи скоротився на 275 000 тонн.

“Я не є оптимістом у цій ситуації. Зростання на 3% експорту пов’язане зі збільшенням обсягу врожаю на 8%. Ми з вами у 2023 році зібрали на 8% врожаю більше, ніж у 2022 році, а експорт зріс лише на 3%. Там є “сірий” експорт – куди його подіти. Я не думаю, що на сьогодні щось серйозно вплинуло на “сірий” експорт”, – зазначив Пендзин.

За його словами, не було змін в обліку врожаю, його експорті, а також у боротьбі з корупцією, які призвели б до зменшення “сірого” експорту. Він зазначив, що, за даними податкової, цього року аграрії не повернули 9 млрд дол. валютної виручки після здійснення експорту врожаю.

“А щось змінилося в обліку, в експорті, у боротьбі з корупцією, що це раптом у нас повинен зменшуватися “сірий” експорт? У нас менше стало неврахованої пшениці чи кукурудзи, чи наші аграрії почали більше платити податків? Більше скажу, вони набагато менші в цьому році, і про це податкова говорить, 9 млрд дол. не повернули після експорту. І ми починаємо говорити про зменшення “сірого” експорту? Не думаю, що це так”, – сказав Пендзин.

Відповідаючи на запитання про те, чи зміниться ситуація після того, як Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає посилення боротьби з “сірим” експортом зерна, експерт зазначив, що все буде залежати від законозастосовування.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-zernovyh-zris-zavdyaky-bilshomu-vrozhayu-a-ne-skorochennyu-sirogo-eksportu-ekspert
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН